Jan Zajączkowski

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 07:30
Jest studentem 5. roku resocjalizacji, a "po godzinach" wychowawcą, wolontariuszem, żeglarzem, narciarzem, ratownikiem i podróżnikiem. Często powtarza, że stara się nie mieć marzeń, lecz plany, których spełnienie to tylko kwestia czasu.
Jan Zajączkowski
Jan ZajączkowskiFoto: arch. prywatne

Jan Zajączkowski/Arch. pryw. Jan Zajączkowski/Arch. pryw.

Na co dzień pracuje jako wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Warszawie. Udaje mu się być autorytetem dla osób, które są niepokorne i z trudną przeszłością. Jest wolontariuszem w Fundacji Rejs Odkrywców, podczas rejsu Janek pełni rolę wychowawcy oraz tzw. starszego wachty (pomocnika oficera). Żeglarz od najmłodszych lat, pływa na morzu jako "szkielet" (instruktor/pomocnik) na polskich żaglowcach, takich jak STS Fryderyk Chopin, STS Kapitan Borchardt, STS Pogoria. Jako nastolatek był ratownikiem WOPR, m.in. sędziował na zawodach pływackich, prowadził indywidualne i grupowe zajęcia dla dzieci, był także opiekunem, kierowcą oraz ratownikiem WOPR podczas spływu kajakowego dla dzieci z Ogniska Wychowawczego "Świder" im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka". Janek to także zapalony narciarz. Jest instruktorem, uczy dzieci jeździć na nartach.

Jedną z jego największych pasji jest podróżowanie. Odwiedził Albanię, Austrię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czechy, Danię, Anglię, Francję, Niemcy, Włochy, Litwę, Macedonię, Norwegię, Portugalię, Słowację, Szwecję, Holandię, Watykan, Turcję, USA. Jego recepta na szczęście to pasja i wiara w ludzi, szczególnie tych z pozoru "przeciętnych".

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc: do nieprzeciętności prowadzi wiele dróg

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 18:00
- Na prozie życia buduje się bazę do tego, by być nieprzeciętnym - przekonuje Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i członek Kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2017. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika Marta Kosakowska: nieprzeciętni to ci, którzy wystają i chce im się bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 15:40
- Wśród zgłoszeń mamy m.in. dziewczynę, która humorem uwielbia rozbrajać bombę napięcia między ludźmi oraz duże grono społeczników - Mariką Martą Kosakowską, jurorką w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017.
rozwiń zwiń