Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
Audio
  • Roma Gąsiorowska o aktorstwie, planach, ale także Plebiscycie Nieprzeciętni 2017 (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Janek Kruczkowski, Roma Gąsiorowska i Mateusz Tomaszuk w Czwórce
Janek Kruczkowski, Roma Gąsiorowska i Mateusz Tomaszuk w CzwórceFoto: Czwórka

nieprzeciętni 1200 screen.jpg
Zobacz więcej - Nieprzeciętni 2017

Jak przyznała, stara się żyć w otoczeniu artystów i daleko jej do szarego człowieka. - Gdy jako nastolatka mieszkałam w Bydgoszczy i stałam na przystanku autobusowym, czułam, że jestem kolorowa, na pewno nie szara - mówiła Gąsiorowska. Dlatego, jako jurorka Nieprzeciętnych będzie zwracać uwagę na osobowość kandydatów. - Liczy się oryginalność i forma wyrażania siebie - mówiła w Czwórce. Opowiadała także o swoim sposobie na aktorstwo - choć wybiera głównie role kobiet pełnych sprzeczności i emocji, na co dzień stara się ich unikać. - Nie miewam wahań nastrojów, jestem typem człowieka który dąży do harmonii. Od lat dużo nad tym pracuję, zajmuję się medytacją i skanowaniem własnego umysłu, by pozbywać się chaosu i brudów - tłumaczyła.


Vienio 663.jpg
"Nieprzeciętni wiedzą, że nie warto być xeroboyem"

Mówiła też, dlaczego teatr był dla niej jak psychoterapia, o tym, jak narzędzia aktorskie przydają się performerom i zdradziła, czego nauczyć się można w jej szkole. Zmierzyła się także z absolutnie niepoważnym wyzwaniem, w którym udowodniła, że bez słodyczy nie potrafi się w życiu obejść, a wiersze o nich najlepiej deklamuje się… jedząc krówki.

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Roma Gąsiorowska (aktorka, reżyserka, jurorka plebiscytu Nieprzeciętni 2017)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 9.10

kd/kul


Czytaj także

Dariusz Wieteska: wierzę w aktorskie autorytety

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 15:05
- Mam to szczęście, że zajmuję się tym, co lubię robić, a moja praca daje mi dużą satysfakcję - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem i Jankiem Kruczkowskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołaj Roznerski - dyslektyk i mistrz a vista

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Dubbing jest bardzo trudną sztuką. Przekonałem się o tym użyczając mojego głosu do animacji "Munio: Strażnik Księżyca". Starałem się to zrobić po swojemu. Chciałem się tym bawić, żeby przykryć mój brak doświadczenia - mówił w "Dniu Kobiet" aktor teatralny, filmowy i serialowy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Damięcki czyta teksty polskich raperów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 12:12
Urodzony w 1981 roku aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, znany jest m.in. z roli Jurka w "Matkach, żonach i kochankach", z głosu Krzysia w "Kubusiu Puchatku" oraz serialu TVP o Eugeniuszu Bodo. Jak wypada jego interpretacja tekstów Soboty oraz Łony i Webera?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orina Krajewska: nie ma ludzi dobrych i złych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 15:39
W "Stacji Kultura" aktorka mówiła o pracy nad nowym filmem Leszka Wejcmana, który opowiada historię dwóch sióstr - po dwóch latach grana przez Marie Carrour Kaśka wychodzi z więzienia i szuka schronienia w domu Marty, singielki, która wiedzie ustatkowane życie. Jak Orina Krajewska odnalazła się w tej roli w filmie "Siostry"?      
rozwiń zwiń