Miasto trudne, ale wyjątkowe

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 10:38
Największym atutem Warszawy jest fakt, że wciąż się odbudowuje. To miasto pełne szalonej kreatywnej energii - mówi Karolina Breguła, artystka i przewodnik po Warszawie.
Audio

Nie jestem zawodową przewodniczką. Oprowadzam swoimi prywatnymi ścieżkami osoby związane ze sztuką. Pokazuję swoje życie, swój świat, swoją Warszawę, niekoniecznie zabytki, niekoniecznie miejsca uwzględnione w przewodnikach – wyjaśnia Karolina Breguła, artystka, fotograf i przewodniczka po Warszawie.

Fakt, że Warszawa uchodzi za miasto „trudne”, chaotyczne pod względem architektury i topografii, niekoniecznie przyjazne turystom, Karolina Breguła uważa za atut. – Warszawa jest po prostu miastem wyjątkowym, o jakie trudno gdzie indziej – podkreśla. – Warszawa da się lubić, można się w niej zakochać, a osoba w niej zakochana jest z pewnością w stanie rozkochać w Warszawie inną osobę – nie ma wątpliwości gość audycji „Na 4 ręce”.

Warszawę warto sobie „dawkować”, poznawać ją niespiesznie, w odpowiednich okolicznościach. – Potrzeba kilku dni, być może również odpowiedniej pory roku. Zima nie jest najlepsza, ponieważ goście strasznie wtedy marzną – przyznaje Karolina Breguła.

Co stanowi o wyjątkowości Warszawy na tle innych, często piękniejszych i bardziej „renomowanych” metropolii? – Uważam, że jakość Warszawy wynika z jej szalonej kreatywnej energii, która bierze się prawdopodobnie stąd, że Warszawa jest wciąż „niezrobiona”, wciąż powstaje – ocenia gość Bogusi Marszalik i Huberta Augustyniaka. – Od zakończenia wojny Warszawa odbudowuje się właściwie cały czas. My wszyscy, mieszkańcy i przyjezdni, jesteśmy elementem tej odbudowy, bo jest to odbudowa nie tylko architektoniczna, ale również kulturowa i społeczna – wyjaśnia Karolina Breguła.

Więcej w rozmowie autorów „Na 4 ręce” z Karoliną Bregułą. Kliknij ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” po prawej stronie.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Warszawa fakt boks

Czytaj także

Piętno sprawiedliwej Joanny

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 09:00
Nowy film Feliksa Falka opowiada autentyczną historię uratowania żydowskiej dziewczynki przez młodą mieszkankę okupowanego przez hitlerowców Krakowa. Zobacz reportaż z premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akustycznie z rockowym pazurem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 14:56
Pierwszego dnia oficjalnej sprzedaży wydawnictwo "MTV Unplugged Kult" na CD i DVD uzyskało status platyny. - Wykonaliśmy krok do przodu - mówił w Czwórce klawiszowiec Kultu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od mody w ruchu do social designu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 15:15
Na festiwalu Re:Wizje Fundacja Dobrego Designu pokaże "Fashion in Motion" - projekt łączący modę i film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddzielić miłość od pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 11:20
Kiedy można podpisać intercyzę? Czy warto? Jak może się to odbić na związku? Odpowiedzi szukała reporterka Czwórki.
rozwiń zwiń