Pół roku na szlaku Tony'ego Halika

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
Szymon, Piotr i Bogusia - czyli podróżnik, operator kamery i fotografka zamierzają zwiedzić Amerykę Południową śladami słynnego polskiego podróżnika. Tuż przed wyprawą odwiedzili Czwórkę.
Audio

– Mamy zamiar podróżować trasą, którą Tony Halik opisał w książce "Moja największa przygoda". Ten zbiór reportaży był naszą bezpośrednią inspiracją do zorganizowania tej wyprawy - opowiadał w Czwórce Piotr Bobiński.

Kontynuatorzy podróżniczej idei słynnego dziennikarza i twórcy cyklu telewizyjnego "Pieprz i Wanilia", startują 15 listopada w Meksyku i stamtąd w ciągu pół roku zamierzają dotrzeć do Ziemi Ognistej w Argentynie. Podróżnicy chcą sprawdzić, jak dziś żyje się plemionom, do których przed laty dotarł Tony Halik.

Motywem przewodnim podróży, będzie kino objazdowe organizowane w postojowych wioskach i miasteczkach. – To kino będzie kierowane do wąskich grup i społeczności żyjących z dala od cywilizacji - opowiadał Szymon Stawski. - Wystarczy mały projektor i kawałek szmaty, żeby zorganizować projekcję - opowiadał.

Filmy i animacje podróżnikom udostępniła Łódzka Szkoła Filmowa. Projekcje będą skierowane przede wszystkim do dzieci.

Piotr
Piotr Bobiński i Szymon Stawski

Zwieńczeniem projektu Cinemaya Panamericana 2012 będzie film dokumentalny zrealizowany podczas podróży. Szymon, Piotr i Bogusia chcą też opowiadać miejscowym o Polsce, a pomagać ma im w tym kino obwoźne.

Więcej o ich projekcie dowiesz się słuchając nagrania audycji "Na cztery ręce".

Zwiastun wyprawy CINEMAYA PANAMERICANA 2012/2013:

 

Trasa wyprawy:

/


Czytaj także

Dziś już nie ma miejsca na bajkowych agentów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 15:00
Mniej gadżetów, więcej prawdy, to zmiana, którą w filmach o agentach specjalnych wywołała ekranizacja przygód Jamesa Bourne'a. W związku premierą "Dziedzictwa Bourne'a" rozmawialiśmy o sylwetkach słynnych filmowych agentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszkać w raju

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:00
Birma, Syberia, Tajlandia, Macedonia, Poznań, Moskwa czy Waszyngton? "Tam mieszkam" - to cykl wywiadów z Polakami mieszkającymi w różnych częściach Polski, Europy i świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mają busa i nie wahają się go użyć

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 13:00
Zrobili zrzutkę, kupili forda transita i pojechali w podróż przez 16 krajów, przejechali około 20 tysiecy kilometrów. Żeby wyjechać potrzebowali sponsorów, ale część pieniędzy na wyjazd wygrali również w "Familiadzie".
rozwiń zwiń