On Egin Eta Topa znaczy smacznego i na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 08:40
Kupując żywność kierujemy się ceną a nie składem produktu. Jeśli zaś chcemy dowiedzieć się czegoś o zdrowym odżywianiu zamiast u dietetyka lądujemy w sieci. Żeby to zmienić wystarczą dobre chęci, silna wola i konsekwencja.
Audio
  • Posłuchaj co zrobić, żeby przejść na jasną stronę... żywienia

60 % Polaków nigdy nie próbowało zmienić czegoś w swoim życiu, aby żyć zdrowiej. A jeśli już ktoś podejmuje taką decyzję to najczęściej robią to kobiety po 30. roku życia, głównie z powodu złego samopoczucia.
 - Statystyki są mało optymistyczne, bo w skali światowej jesteśmy narodem, który tyje najszybciej. A najbardziej przerażające jest to, że dane dotyczą przede wszystkim dzieci - alarmuje dietetyk Justyna Marszałkowska. - Tymczasem zasada jest prosta: otyłe dziecko równa się otyły dorosły.
I choć dzieje się to bardzo powoli, to jednak przekonanie o prozdrowotnym stylu życia w naszym kraju systematycznie wzrasta. Widać to m. in. w ilości osób blogów propagujących zdrowy tryb życia. 

 - Rzeczywiście teraz jest boom na blogi, zarówno te kulinarne jak i sportowe - przyznaje Dota Szymborska autorka bloga oneginetatopa.blogspot.com dla biegaczek. - Wydaje mi się, że jeśli traktujemy to jako pamiętnik osoby, która chce się podzielić swoimi osiągnięciami to sobie na pewno nie zaszkodzimy. Jeśli jednak tej wiedzy nie potwierdzimy u źródeł i poprzestaniemy na samym internecie to możemy nie osiągnąć zamierzonych efektów.
Polacy kojarzą zdrowy styl życia przede wszystkim z uprawianiem sportu, aktywnością fizyczną i racjonalnym odżywianiem, ale zamiast ćwiczyć wolą zażywać witaminy i spać: - Dlatego bieganie najlepiej rozpocząć zimą, bo potem będzie już tylko lepiej - przekonuje rozmówczyni Olgi Mickiewicz i Kamila Jasieńskiego. - I trzeba pamiętać, że endorfiny, żeby się uwolnić, potrzebują dłuższego dystansu. Sam bieg do autobusu nie wystarczy.
Skąd pochodzi oneginetatopa, dlaczego toster może uratować życie maratończykowi i co pomoże nam zmobilizować się do regularnego treningu dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Na cztery ręce".
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wygląda nasze standardowe śniadanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 08:20
Sprawdzimy to "W cztery oczy" od 9. do 11. Bądźcie z nami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otyłość Polaków to już epidemia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 06:00
Wymyślamy sobie wymówki, na obiad idziemy do barów szybkiej obsługi, jemy z nudów i samotności, a nasze brzuchy rosną na potęgę. Czy jest sposób, by temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedświąteczne spalanie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 12:00
Staramy się Was przekonać, że zimą można swobodnie uprawiać typowo letnie dyscypliny sportu. Byle z głową...
rozwiń zwiń