Gałczyński na nudę

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 12:00
W małym miasteczku Dom Kultury zorganizował amatorski teatr. Młodzież wybrała sztukę na motywach "Dzikiego wina" Gałczyńskiego. Ciekawe, że w dobie komputerów i Harrego Pottera, zafrapowała ich właśnie poezja wieszcza z ubiegłej epoki.
Audio

- "Dzikie wino" to próba naszych sił, premiera, debiut - mówią młodzi aktorzy amatorskiego teatru. - Bardzo dużo sił w to włożyliśmy i myślimy, że na pewno dobrze wyjdzie - dodają. Wiele szczegółów tego przedstawienie powstało na próbach, jakby niechcący. Są efektem przypadkowego ruchu, gestu. - Czasem coś się przypadkowo zdarzyło i tak już zostało - przyznają dzieci.

Ten amatorski teatr w Domu Kultury działa już od 5 lat. Jego aktorzy występują w nim od podstawówki. Zaczęli od grania małych sztuk oraz baśni. - Przede mną matura i szkoła teatralna, duże nadzieje wiążę z tym spektaklem - mówi młoda aktorka. - Na niektórych czekają egzaminy do szkoły średniej. 

Czytaj więcej: Reportaże w Czwórce <<<

Teatr stał się pasją młodych ludzi. Niestety ich rówieśnicy, ale też nauczyciele podchodzą do tego sceptycznie. Pojawia się też problem z etatami dla nauczycieli i instruktorów w domach kultury. Na szczęście wszystkich pracujących przy "Dzikim winie" Gałczyńskiego łączy pasja. Zapraszamy do wysłuchania załączonego reportażu "Dzikie wino dla młodzieży".
Reportaż przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Babcia i wnuczek, czyli noc cudów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2011 12:00
Zapraszamy na słuchowisko na postawie farsy Konstantego Ildefonsa Gałaczyńskiego. Adaptacja i reżyseria radiowa Janusza Kukuły. Nagranie z 1993 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Codzienne życie pianisty"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:54
Historia niewidomego muzyka - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne światy Gałczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 23:43
Popularny poeta pisał libretta, współpracował z wielkimi kompozytorami. O tej mało znanej stronie twórczości autora "Zaczarowanej dorożki" opowiada w Dwójkowej audycji m.in. Kira Gałczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła artystka przedwojennego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 02:00
Słuchowisko o Inge Bartsch według poematu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Perła z radiowych archiwów na dobry początek Nowego Roku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstanty Ildefons Gałczyński. "Cygan, fantasta, biedak"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 06:00
- Nie byłoby polskiej współczesnej literatury, nie byłoby Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Waligórskiego i mnóstwa młodszych bez genialnej twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - mówi krytyk literacki Tadeusz Lewandowski.
rozwiń zwiń