X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gałczyński na nudę

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 12:00
W małym miasteczku Dom Kultury zorganizował amatorski teatr. Młodzież wybrała sztukę na motywach "Dzikiego wina" Gałczyńskiego. Ciekawe, że w dobie komputerów i Harrego Pottera, zafrapowała ich właśnie poezja wieszcza z ubiegłej epoki.
Audio

- "Dzikie wino" to próba naszych sił, premiera, debiut - mówią młodzi aktorzy amatorskiego teatru. - Bardzo dużo sił w to włożyliśmy i myślimy, że na pewno dobrze wyjdzie - dodają. Wiele szczegółów tego przedstawienie powstało na próbach, jakby niechcący. Są efektem przypadkowego ruchu, gestu. - Czasem coś się przypadkowo zdarzyło i tak już zostało - przyznają dzieci.

Ten amatorski teatr w Domu Kultury działa już od 5 lat. Jego aktorzy występują w nim od podstawówki. Zaczęli od grania małych sztuk oraz baśni. - Przede mną matura i szkoła teatralna, duże nadzieje wiążę z tym spektaklem - mówi młoda aktorka. - Na niektórych czekają egzaminy do szkoły średniej. 

Czytaj więcej: Reportaże w Czwórce <<<

Teatr stał się pasją młodych ludzi. Niestety ich rówieśnicy, ale też nauczyciele podchodzą do tego sceptycznie. Pojawia się też problem z etatami dla nauczycieli i instruktorów w domach kultury. Na szczęście wszystkich pracujących przy "Dzikim winie" Gałczyńskiego łączy pasja. Zapraszamy do wysłuchania załączonego reportażu "Dzikie wino dla młodzieży".
Reportaż przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Babcia i wnuczek, czyli noc cudów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2011 12:00
Zapraszamy na słuchowisko na postawie farsy Konstantego Ildefonsa Gałaczyńskiego. Adaptacja i reżyseria radiowa Janusza Kukuły. Nagranie z 1993 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Codzienne życie pianisty"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:54
Historia niewidomego muzyka - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne światy Gałczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 23:43
Popularny poeta pisał libretta, współpracował z wielkimi kompozytorami. O tej mało znanej stronie twórczości autora "Zaczarowanej dorożki" opowiada w Dwójkowej audycji m.in. Kira Gałczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła artystka przedwojennego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 02:00
Słuchowisko o Inge Bartsch według poematu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Perła z radiowych archiwów na dobry początek Nowego Roku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstanty Ildefons Gałczyński: "cygan, fantasta, biedak"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 07:00
- Nie byłoby polskiej współczesnej literatury, nie byłoby Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Waligórskiego i mnóstwa młodszych bez genialnej twórczości Konstantego Ildefonsa - mówi krytyk literacki Tadeusz Lewandowski.
rozwiń zwiń