Pozostańmy w bliskim kontakcie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:00
W czasach "like'ów", "hate'ów" i wirtualnej rzeczywistości są tacy, dla których słowo mówione i bliskość drugiej osoby stanowią wartość nadrzędną. O nich opowiada reportaż "Wyjść z czterech ścian".
Audio
  • Posłuchaj reportażu ""Wyjść z czterech ścian" Doroty Bonieckiej - Górny

- W wirtualnym świecie, w którym przyszło nam żyć, relacje między ludźmi stały są bardzo powierzchowne i opierają się głównie na komentarzach w stylu "lubię to!". Dlatego dla mnie bliskie spotkanie, twarzą w twarz, jest o wiele bardziej wartościowe niż przelotna znajomość na "fejsie" - mówi jedna z bohaterek reportażu "Wyjść z czterech ścian".

Tym razem reportażystka Dorota Boniecka-Górny postanowiła przyjrzeć się Paulinie, Dorocie, Małgorzacie i Magdzie. Dziewczyny otwarcie przyznają, że nie wyobrażają sobie, by mogły tracić czas na czatach, portalach społecznościowych albo wideokonferencjach. Ładują akumulatory, żyjąc aktywnie, i namawiają do tego innych: - Wiadomo, że każdy z nas stara się tak zorganizować sobie dzień, by było mu najwygodniej. Ale warto, w miarę możliwości, trochę wolnego czasu spędzić z innymi. Nawet gdyby to oznaczało, że musimy wieczorem wyjść gdzieś na miasto, by spotkać się ze znajomymi i wypić kawę. To są drobne przyjemności, dzięki którym życie ma sens. Mamy parę uszu i tylko jedne usta, a to znaczy, że powinniśmy więcej słuchać niż mówić.

Cały reportaż Doroty Bonieckiej-Górny znajdziesz w pliku dźwiękowym dźwiękowym dołączonym do artykułu.

Archiwalne odcinku cyklu "Reportaż w Czwórce" dostępne są tutaj > > >

Zobacz więcej na temat: kawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak "Koteria" kotom pomagała

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:20
Kotka w ciągu kilku lat może wydać na świat mnóstwo małych. Żeby temu zapobiec ośrodek "Koteria" oferował opiekunom tych zwierząt darmową sterylizację. Tak było do niedawna. Teraz brakuje pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety, które żadnej pracy się nie boją

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:19
Hasło "Kobiety na traktory" kojarzy się z socrealizmem. Ale tak naprawdę nie ma nic złego w tym, że panie chcą wykonywać typowo męskie zawody. I nie jest to kwestia równouprawnienia, tylko życiowej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże o smaku mrożonej herbaty

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 18:10
Kiedyś były pocztówki z podróży, teraz wspomnienia z zagranicznych wojaży można zatrzymać w butelkach. Na pomysł, by kolekcjonować smaki z różnych części świata wpadli bohaterowie reportażu Eweliny Karpacz.
rozwiń zwiń