Podróże o smaku mrożonej herbaty

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 18:10
Kiedyś były pocztówki z podróży, teraz wspomnienia z zagranicznych wojaży można zatrzymać w butelkach. Na pomysł, by kolekcjonować smaki z różnych części świata wpadli bohaterowie reportażu Eweliny Karpacz.
Audio

 - Wyruszyliśmy z Małgosią na wakacje w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, a ponieważ urzekła nas Azja postanowiliśmy przez chwile tam pomieszkać - opowiada Michał. - Rzeczywistość jednak zweryfikowała nasze plany i przeprowadzkę do ciepłych krajów musieliśmy odłożyć w czasie. Ale szybko znaleźliśmy satysfakcjonującą nas alternatywę i z tropików przenieśliśmy się do kuchni.
Pierwszym przepisem, który przetestowali podróżnicy była niesłychanie popularna w Azji mrożona herbata. Jednak coś tak oczywistego w teorii, w praktyce przysporzyło wiele kłopotów: - Największy był z jałowcem, który po zgnieceniu po prostu brzydko pachniał. Ale i z tym poradziliśmy sobie niczym kuchmistrz Pascal Brodnicki - śmieje się rozmówca Eweliny Karpacz.
Receptury kolejnych napojów powstawały przy użyciu dostępnych narzędzi - m. in. moździeża i ekspresu do kawy. Teraz ich autorzy postanowili wprowadzić swój produkt do naszych klubów. Szczegóły tej smakowitej historii poznasz słuchając reportażu "Napój z podróży”.
Tutaj znajdziesz archiwalne reportaże ze zbiorów Polskiego Radia > > >
kul

Czytaj także

Zachować tamten "klymat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 15:00
Czy zwykła pamięć o tym, co minęło to już patriotyzm? A może wstydzimy się swoich lokalnych przyzwyczajeń, strojów, albo gwary?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak "Koteria" kotom pomagała

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:20
Kotka w ciągu kilku lat może wydać na świat mnóstwo małych. Żeby temu zapobiec ośrodek "Koteria" oferował opiekunom tych zwierząt darmową sterylizację. Tak było do niedawna. Teraz brakuje pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezent dla zwierzaka w prezencie dla człowieka

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 06:00
Zimą, ale nie tylko wtedy, warto pamiętać o bezpańskich zwierzętach, które choć przebywają pod opieką schronisk, przytulisk czy fundacji, to potrzebują naszej pomocy. W audycji "Na cztery ręce" zdradziliśmy kilka pomysłów na to, jakie specjalne – świąteczne akcje są przeprowadzane z myślą o czworonogach.
rozwiń zwiń