Fotografia to przygoda

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 11:11
Fotografia potrafi zatrzymać czas. Dla Małgorzaty Pióro jest pracą, życiem i zawodem, ale przede wszytkim pasją. Fotografka wraz z Zygmuntem Nowakiem swym hobby zaraża najmłodszych.
Audio
  • "Przygoda z fotografią" - reportaż Joanny Bogusławskiej (Na cztery ręce/Czwórka)
Jak fotograf powinien się zachowywać w innych, obcych kulturach opowie w Jedynce Piotr Trybalski
Jak fotograf powinien się zachowywać w innych, obcych kulturach opowie w Jedynce Piotr TrybalskiFoto: Glow Images/East News

Zygmunt Nowak i Małgorzata Pióro fotografią zajmują się od lat. Dla Zygmunta zdjęcia są pretekstem do egzotycznych wypraw. Fotografował w trudno dostępnych zakątkach Wysp Zielonego Przylądka, w dziewiczych lasach na Borneo. Podróżował też z aparatem po Laosie i Kambodży. Małgorzata za swoje albumy fotograficzne otrzymała wiele nagród. Postanowili przekazać swoją wiedzę i z ogromna pasją prowadzą warsztaty fotograficzne.
- "Przygoda z fotografią" to bardzo ciekawe, interesujące, intrygujące warsztaty, które uczą patrzeć na świat, rysować go światłem. Powodują, że można się na nowo zacząć dziwić i zachwycać - mówi Małgorzata Pióro. -  Pobudzają ciekawość świata - dodaje.

Podczas warsztatów dla dzieci przygotowane są aparaty. Maluchy mogą się sfotografować ze swoją ulubioną rzeczą - to świetne zadanie by obudzić w nich pasję. Takie zajęcia to doskonała okazja do nauki. Zygmunt Nowak podkreśla, że podczas "Przygód z fotografią" wszyscy się od siebie uczą.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego reportażu Joanny Bogusławskiej "Przygoda z fotografią".

Reportaż został zrealizowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
(pj)

Czytaj także

Wisła jest płytka i trudna, ale można po niej pływać

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 15:30
Choć Polska pod względem hydrologicznym ma wręcz idealne ukształtowanie to jednak ze względu na brak pieniędzy i sytuacje gospodarcza kraju nasza żegluga śródlądowa praktycznie nie istnieje. I aż trudno uwierzyć, że kiedyś statki po Wiśle pływały jak po autostradzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk Wrocław odwiedza szkoły

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 14:35
We wrocławskiej szkole dużo emocji przed spotkaniem z idolami. Uczniowie z wypiekami na twarzach czekają na Waldemara Sobotę i Roka Elsnera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa domem Węgra

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 13:18
Gabor spędził nad Wisłą lata dzieciństwa, potem przeniósł do swojej ojczyzny, na Węgry. Ale już jako dziecko podjął decyzję, że musi wrócić do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowa legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 13:07
O tym, ile radości sprawia tworzenie czegoś dla innych, przekonują bohaterki reportażu Grażyny Wielowieyskiej "Cyfrowa baśń", czyli uczennice VI klasy Zespołu Szkół w Konstancinie-Jeziornej, które piszą bajki po angielsku i zamieszczają je w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By pamięć o babci nie zginęła

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:48
"Miła, padnij" - tak krzyknęła "Cyganka" do Teresy Lewtak-Stattler i może tym poleceniem uratowała jej życie w Powstaniu Warszawskim. Dziś, filmowo o "Miłej" opowiada jej wnuczka.
rozwiń zwiń