Kaszuby w 72 godziny - wielokulturowa mozaika w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 16:00
W 72 godziny odwiedzimy Kaszuby. Sprawdzimy, czy da się je zwiedzić w zaledwie trzy dni i jak podróżować, by zobaczyć jak najwięcej. 
Audio
  • Kaszuby w 72 godziny? To możliwe! (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Kaszuby (zdjęcie ilustracyjne)
Kaszuby (zdjęcie ilustracyjne)Foto: wseroka/Pixabay

- Będąc na Kaszubach, trzeba koniecznie odwiedzić muzeum poświęcone twórczości Józefa Chełmońskiego, który doczekał się miana kaszubskiego Nikifora lub Leonardo da Vinci z Kaszub - opowiadali Katarzyna Łaskawiec i Tomasz Sawirski z bloga "Polska po godzinach". - Naprzeciw muzeum znajduje się dom, w którym do tej pory mieszka wdowa po malarzu. Chętnie wpuszcza do niego turystów. Warto tam zajrzeć, bo to zupełnie inny świat - przekonywali.

W audycji opowiedzieliśmy także, gdzie koniecznie trzeba zajrzeć odwiedzając te okolice, jak najszybciej tam dojechać, czego spróbować, w jaki sposób akordeon wiąże się z historią Kaszub i co na Kaszubach jest... najtrudniejsze. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji>>>, w której wybraliśmy się do radiowej leśniczówki. Tam przyjrzeliśmy się największemu z europejskich gryzoni, które osiągają długość nawet ponad 1 metra. Bóbr posiada charakterystyczny, spłaszczony ogon, szeroki i pokryty łuskami, który wykorzystuje podczas budowy tamy. Jak co tydzień zapraszamy na piątkowy serwis kulturalny, przegląd sportowy i felieton muzyczny DJ-a Berta.


***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Goście: Katarzyna Łaskawiec, Tomasz Sawirski z bloga "Polska po godzinach"; Halina Rogińska z serwisu nakaszuby.pl

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 8.15

ac

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń