Rudzik - mały, ale waleczny śpiewak

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 20:20
Tym razem spotkamy się z ptaszkiem, którego głos kojarzy prawie każdy. Rudzik udowadnia, że rozmiar nie ma znaczenia - jest malutki, ale waleczny jak nikt.
Sformułowanie wygodna pozycja do snu dla ptaków oznacza zupełnie coś innego niż dla ludzi...
Sformułowanie "wygodna pozycja do snu" dla ptaków oznacza zupełnie coś innego niż dla ludzi...Foto: Oldiefan/Pixabay

Rudziki to wielcy indywidualiści. Swoich pobratymców trzymają na dystans. W pary łączą się tylko na czas gniazdowania, ale nawet w tych okolicznościach ich wzajemne relacje będą raczej praktyczne niż romantyczne. Co jedzą, gdzie mieszkają i kiedy najpiękniej śpiewają - o tym m.in. w audycji.

W piątkowy poranek naszym gościem na talerzu będzie zielony kalafior lub kapusta szparagowa, czyli popularne brokuły. Są one delikatniejsze w smaku niż kalafior, a co za tym idzie można je komponować z wieloma potrawami. Przed jakimi chorobami chronią brokuły i jakie mają wartości odżywcze? To wszystko po godz. 7.00.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (28.08) po godzinie 7.05 zaprasza Mateusz Fusiarz.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szukasz pasji z polotem? Zostań ornitologiem!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:20
- Ptaszenie jest w modzie i mam wrażenie, że coraz mniej jest tych, którym ornitologia kojarzy się z nudą - przekonuje Dorota Zielińska, prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukułka - "pasożyt" i "wyrodna matka"? Ekspert: to metoda przetrwania

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 12:33
Może się wydawać, że kukułki to wyrodne matki, ponieważ podrzucają innym ptakom swoje jaja. Ale to jest ich bardzo skuteczna metoda na przetrwanie. - Kukułki są prawdziwymi mistrzami w swoim fachu - mówiła Katarzyna Dytrych, przyrodnik. 
rozwiń zwiń