Piskliwiec - spotkanie z niezwykłym ptakiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:31
Spotkamy się z brązowym ptakiem o białym brzuszku - piskliwcem. Jego nazwa wzięła się od charakterystycznego, nietypowego dźwięku, jaki wydaje.
Piskliwiec
PiskliwiecFoto: Shutterstock.com/Paul Reeves Photography

pixabay ptak dziwonia 1200.jpg
Dziwonia od wieków kolonizuje świat

Kiedy piskliwiec chodzi, wygląda, jakby był pochylony do przodu, a po wypłoszeniu - lata nisko nad wodą. Natomiast kiedy już wyląduje, energicznie "kiwa" ogonem. Co jeszcze wiemy o tym sympatycznym ptaszku?

Czytaj także:

W drugiej części audycji królować będzie kapusta. Kochają ją ci, którzy są na diecie, mają problemy z paznokciami, a także ci, którzy chcą podnieść swoją odporność. Kapusta jest nisko kaloryczna i ma tyle witaminy C, co cytryna. Jak ją podać, by nie nabrała kaloryczności, a jednocześnie miała swój niepowtarzalny smak?

Ponadto zajrzymy na mapy pogodowe, sprawdzimy, czy wraz z końcem lata skończy się również słoneczna pogoda. Będzie też serwis sportowy i kulturalny.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (18.09) po godzinie 7.05 zaprasza Kuba Marcinowicz.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zimorodek. Ptak, którego prawdopodobnie nie zdążysz dostrzec

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 11:55
To niewielkie ptaszki, zbyt szybkie, by można było je dostrzec. - To problem obserwatorów polowania przez zimorodki. Rzucają się do ataku tak szybko, że właściwie nie jesteśmy w stanie tego zauważyć - mówi Monika Klimowicz z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bocian czarny - spotkanie z niezwykłym ptakiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:18
Zaprosimy na spotkanie z bocianem czarnym, kuzynem białego. Powiemy też o zbawiennym wpływie wiśni na nasze ciało i zajrzymy do świata sportu. 
rozwiń zwiń