Bocian czarny - spotkanie z niezwykłym ptakiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:18
Zaprosimy na spotkanie z bocianem czarnym, kuzynem białego. Powiemy też o zbawiennym wpływie wiśni na nasze ciało i zajrzymy do świata sportu. 
Bocian czarny
Bocian czarnyFoto: DaniloDjekovic/Shutterstock.com

Wiśnie są świetnym środkiem na bezsenność, mają zbawienny wpływ na pracę serca, chronią też organizm przed starzeniem. Ale to nie jedyne właściwości zdrowotne tych owoców. Co jeszcze kryją kuzynki czereśni, co można z nich ciekawego przygotować? O tym już po godzinie 7.

W piątkowym poranku czeka nas też spotkanie z bocianem czarnym, kuzynem białego. Od wsi woli lasy, lubi też ryby, a nie żaby. Ceni sobie spokój i brak ludzi wokół. Bociana czarnego nie da się pomylić z innym ptakiem.

Zajrzymy także do świata sportu, kultury online, a także posłuchamy kolejnego odcinka fragmentu książki "SybirPunk"  Michała Gołkowskiego.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (31.07) po godzinie 7.05 zaprasza Kuba Marcinowicz.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kukułka - "pasożyt" i "wyrodna matka"? Ekspert: to metoda przetrwania

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 12:33
Może się wydawać, że kukułki to wyrodne matki, ponieważ podrzucają innym ptakom swoje jaja. Ale to jest ich bardzo skuteczna metoda na przetrwanie. - Kukułki są prawdziwymi mistrzami w swoim fachu - mówiła Katarzyna Dytrych, przyrodnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimorodek. Ptak, którego prawdopodobnie nie zdążysz dostrzec

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 11:55
To niewielkie ptaszki, zbyt szybkie, by można było je dostrzec. - To problem obserwatorów polowania przez zimorodki. Rzucają się do ataku tak szybko, że właściwie nie jesteśmy w stanie tego zauważyć - mówi Monika Klimowicz z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. 
rozwiń zwiń