Budapeszt - 72 godziny pod parlamentem, na bazarach i w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:36
Stolica Węgier formalnie powstała w 1872 roku z połączenia trzech miejscowości: Budy, Óbudy i Pesztu. Dziś jest to jedno z największych miast Europy, w którym jest co zwiedzać.
Audio
  • Michał Cessanis opowiada o podróży do Budapesztu, cenach lotów, mieszkań i kąpielisk w stolicy Węgier (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
  • Michał Cessanis opowiada o atrakcjach Budapesztu (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Budapeszt nocą
Budapeszt nocąFoto: Pixabay (domena publiczna)

- Najszybciej i najtaniej można się tam dostać tanią linią lotnicza - mówi Michał Cessanis z magazynu "Traveller". - Podróż trwa godzinę. Ja za bilet zapłaciłem 94 zł w dwie strony, kupując go odpowiednio wcześniej - podpowiada. 

odessa pixabay 1200.jpg
Odessa w 72 godziny. Zakwateruj się blisko plaży

W Budapeszcie warto wynająć mieszkanie, co jest najtańszą opcją. Można też skorzystać z hotelu - te pięciogwiazdkowe mają bardzo przystępne ceny. Michał Cessanis poleca wycieczkę do stolicy Węgier w czasie trwania np. festiwalu kulinarnego, gdzie możemy zjeść wiele tradycyjnych, wyśmienitych przysmaków. 

Interesującym punktem programu jest wypad na kąpielisko. Czwórkowy ekspert poleca te lokalne, jak Lukasc, gdzie można spotkać nie tylko turystów, ale też mieszkańców Budapesztu i posłuchać o czym plotkują. A co jest obowiązkowym punktem zwiedzania? Jakie pamiątki przywieźć z Węgier? Co jeść? I ile to wszystko kosztuje? O tym w "Najlepszym Dniu Tygodnia".

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Data emisji: 17.08.2018

Godzina emisji: 7.36, 8.25

pj/kul

Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. Co robić w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:50
Najlepszy kebab na świecie, odlotowe ciuchy i imprezy, o których długo będziesz pamiętać. To tylko kilka powodów, dla których weekend warto spędzić w stolicy Niemiec.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczady na weekend. Wybierz najlepsze atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 09:00
Bieszczady są idealnym miejscem dla lubiących spacery na łonie przyrody. Ale jak się po nich poruszać? Od czego zacząć zwiedzanie Bieszczad?
rozwiń zwiń