W 72 godziny dookoła Polski - Szlak Geen Velo

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 15:23
- Warmia i Mazury to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce, także pod względem historycznym - opowiada Mateusz Mysiak, podróżnik, o rowerowym Szlaku Green Velo.  
Audio
  • Szlakiem Green Velo w 72 godziny. Co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/kovop58

Szlak Green Velo to rowerowy szlak, który ma ponad 2 tys. km i wiedzie przez pięć województw. Trasa jest utwardzona i świetnie oznakowana - tam nie można się zgubić. Elbląg - Braniewo – Bartoszyce - to trasa, którą w ciągu trzech dni wirtualnie pokonaliśmy w Czwórce. - Na Warmii jest przepięknie i zielono. Można odetchnąć świeżym powietrzem. Po tym szlaku można jeździć przez tydzień, albo i dłużej – mówił… Będąc tam warto zwrócić uwagę na przepiękny gotycki zamek w Lidzbarku Warmińskim. Swego czasu gościli tam m.in. Mikołaj Kopernik.

Skąd wzięła się nazwa Bartoszyce i dlaczego warto wybrać się w trzydniową podróż Szlakiem Green Velo? Co warto zobaczyć w Elblągu, nad Zalewem Wiślanym, będąc rowerzystą? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotował Mateusz Kulik.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila DębczakKuba Marcinowicz

Data emisji: 6.07.2018

Godzina emisji: 8.16

kd/ac

Czytaj także

Życie bez pieniędzy, w zgodzie z naturą. Własny prąd i pożywienie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 12:00
- Po szkole poszedłem do pracy, lubiłem to, co robię, ale czegoś brakowało - mówi Marcin Krzeszewski, który swoje miejsce do życia odnalazł na Pogórzu Dynowskim. - Niszczyłem zdrowie i konsumowałem sporo, trochę na tej Ziemi nabrudziłem. Zacząłem szukać, jak żyć bez pieniędzy, chciałem odnaleźć coś, co wciągnie mnie na całego - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowoczesność i stodoła. Ekologicznie i tanio

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 09:23
- Hasło nowoczesna stodoła to przede wszystkim połączenie tradycji, sielskości z nowoczesnością - mówi Adam Długoszowski, architekt, bloger. - Mamy prostokątną bryłę, prostą formę, łączymy to z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niebo, woda, las... i tory motocrossowe - zapraszamy na Warmię

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 14:06
Warmia to nie tylko Olsztyn, ale znacznie mniejsze i równie piękne miejscowości, które mają mnóstwo do zaoferowania. Rezydencja biskupów w Lidzbarku Warmińskim to jedna z najpiękniejszych ceglanych warowni w Europie, ze względu na bezcenne malowidła nazywana "kolorowym zamkiem".
rozwiń zwiń