Dobrze nakręcony: "Zapasowy tlen" - Karaś & Rogucki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 09:20
- W teledysku "Zapasowy tlen" Karaś i Rogucki to mili kolesie do wynajęcia, którzy mieli za zadanie ukoić złamane serca kobiet i naprawić każdy złamany paznokieć - mówi autorka teledysku Marta Brodacka. Na planie obok muzyków wystąpiły Katarzyna Figura i Mery Spolsky.
Kuba Karaś i Piotr Rogucki
Kuba Karaś i Piotr RoguckiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

"Zapasowy tlen" to piosenka zapowiadająca drugą płytę duetu Karaś/Rogucki. Utrzymany w stylu retro teledysk jest "historią o czułości, empatii i bliskości". - Sam pomysł na powstanie klipu jest odpowiedzią na brief od chłopaków. Miał oscylować w latach 70. i miał przedstawiać ich jako lekko poturbowanych bon vivantów, którzy lubią zabawę i kobiety - opowiada Marta Brodacka, reżyser obrazu. - Podeszłam do tematu niekonwencjonalnie i nieco odwróciłam ich role. Pokazałam ich w nietuzinkowy sposób.

Muzycy w teledysku wcielają się w rolę pocieszycieli kobiet. Wspierają nie byle kogo, bo na planie pojawiły się prawdziwe gwiazdy. W klipie wystąpiły m.in. Mery sPolsky i Katarzyna Figura.

- Wybór był instynktowny, dokonaliśmy go razem z chłopakami i ich menadżerem Markiem Gajewskim. Z Mery miałam okazję pracować przy ekranizacji jej audiobooka "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" - wspomina autorka klipu. - Mery świetnie nadawała się do tej roli i była idealną kandydatką. Inspiracją do jej roli był Bridget Jones.

Mery wciela się więc w Bridget sPolsky, która miała złamane serce, przez Alvaro, którego zdjęcie można dostrzec wśród rozrzuconych chusteczek i wyschniętych róż. Dzięki wizycie naszych bohaterów z "kupki nieszczęścia" zamienia się w radosną kobietę.

Kolejną postacią, która w teledysku szuka pokrzepienia, jest Kasia Figura, która na planie czarowała ekipę swoim głosem. - Kasia była niesamowita i świetnie się wpasowała w rolę. Wszyscy na planie złapaliśmy świetny flow - opowiada rozmówczyni Oliwii Krettek. - Praca z nią jest niesamowitym doświadczeniem i myślę, że to jest widoczne w teledysku. Grała kobietę, która tęskni za towarzystwem, a chłopaki pojawiły się, żeby ubarwić jej życie.

Źr. Youtube/Kayax/KARAŚ/ROGUCKI - Zapasowy Tlen (Official Video)

Jak wspomina autorka teledysku, cały proces tworzenia i realizowania jej wizji był przyjemnością. Do najtrudniejszych elementów należał etap postprodukcji, która ze względu na jej podróż odbywała się zdalnie. - Mam nadzieję, że daliśmy radę i osiągnęliśmy dobry efekt - mówi Marta Brodacka.


Posłuchaj
13:10 Czwórka/NDT - dobrze nakręcony Karaś & Rogucki10.06.2022.mp3 O historii powstawania klipu do utworu "Zapasowy tlen" duetu Karaś/Rogucki opowiada jego autorka Marta Brodacka (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 10.06.2022

Godzina emisji: 6.22

aw

Czytaj także

Wrona o "Double Tap": zawsze chciałam nagrać kolorowego cyberpunka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
- Klip utrzymany jest w stylistyce gamerskiej, futurystycznej, jest trochę cyberpunkowy. Ten pomysł przyszedł mi do głowy już dawno temu - opowiadała w rozmowie z Czwórką Weronika "Wrona" Jasiówka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze nakręcone Nieme Kino. "Podwodne dzieło sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 19:00
Saksofony, fortepian i zespół pod wodą - tak wyglądał plan teledysku do utworu "Szaman" zespołu Nieme Kino. 
rozwiń zwiń