X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Interesuje mnie zwyczajność, bo to w niej są te niezwyczajne cechy"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 09:45
- Projekt "Twarze Polaków" będzie trwał rok - mówi Wojciech Grzędziński, fotograf. - Pragnę stworzyć obraz tego, jak wyglądamy, jacy jesteśmy, jak się ubieramy, jakie są nasze twarze i jak się zmieniamy. Interesują mnie wszystkie twarze - dodaje. 
Audio
  • Wojciech Grzędziński opowiada o swoim fotograficznym projekcie "Twarze Polaków" (Faktofonia/Czwórka)
Jeśli ktoś pragnie wziąć udział w fotograficznym projekcie Wojciecha Grzędzińskiego, tego typu plakatów powinien wypatrywać w swoim mieście.
Jeśli ktoś pragnie wziąć udział w fotograficznym projekcie Wojciecha Grzędzińskiego, tego typu plakatów powinien wypatrywać w swoim mieście.Foto: Wojciech Grzędziński/mat.pras./www.facebook.com/pg/Twarze-Polaków-portret-społeczeństwa/pixabay

Wojciech Grzędziński przez lata jeździł po świecie. Dziś to jeden z najbardziej znanych polskich fotografów i fotoreporterów. Został uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. World Press Photo, a w ostatnim czasie również Grand Press Photo za projekt Reminiscencje.

- Polska mnie fascynuje. Przez to, że przez długi czas fotografowałem raczej za granicą i w różnych dziwnych miejscach, zorientowałem się, że coś przegapiłem - mówi Wojciech Grzędziński. - Ale też miałem dystans, więc zauważyłem, jak bardzo się Polska zmieniła, jak my, Polacy się zmieniliśmy i jak dynamicznie ten proces przebiega - dodaje. 

Wojciech Grzędziński Czekam na tych wszystkich ludzi, którzy chcą dać mi się sportretować, stanąć przed moim obiektywem

Czwórkowego gościa interesują wszystkie twarze. Nie wybiera swoich bohaterów, zdaje się na los i przypadek. - Czekam na tych, którzy przychodzą przeżyć takie spotkanie portretowe - zaprasza. 

Gdzie można spotkać Wojciecha Grzędzińskiego i jego studio? Czy Polacy chętnie dają się fotografować? O jakiej odwadze Polaków mówi Czwórkowy gość? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Wojciech Grzędziński (fotograf)

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 19.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blokowiska - codzienność w krajobrazie Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 09:00
- W swoim pierwszym bloku mieszkałam około 20 lat. Ja tego nie wybierałam, zostałam tam przyniesiona prosto ze szpitala, wtedy wszyscy moi rówieśnicy mieszkali w blokach - mówi Beata Chomątowska, autorka książki "Betonia". - Później unikałam bloków z lat 70., z początkowej epoki Gierka, bo miały niski sufit. Chyba przetestowałam wszystkie formy mieszkalne tego typu - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ota Pavel. Czeski pisarz musi zmyślać

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
- Wcześniej napisałem dwie biografie czeskich pisarzy, Vaclava Havla i Bohumila Hrabala, wtedy większość czasu spędziłem w bibliotece, nad książkami - mówi Aleksander Kaczorowski, autor biografii "Ota Pavel. Pod powierzchnią". - W przypadku Pavla było inaczej. Znacznie więcej czasu zajęła mi wędrówka śladami pisarza - dodaje. 
rozwiń zwiń