E-sport w czasach pandemii. Co zamiast Tekken World Tour?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:00
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom wielu imprez, w tym także e-sportowych. O tym, jak wygląda teraz sytuacja opowiada Mariusz "Maniek" Dziarmaga z Organizacji Fighting Games Challenge.
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy?
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy? Foto: Leonel Calara/Shutterstock

Zobacz
esport konsola 1200.jpg
Konsole nowej generacji - jaki sprzęt podbije serca graczy?

Organizacja Fighting Games Challenge przyglądała się bardzo uważnie całej sytuacji już od wielu tygodniu. I choć trasa Tekken World Tour się nie odbędzie, to zorganizowane zostaną rozgrywki online. - Właśnie ruszyły zapisy na pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w grze Tekken 7 - zapowiada rozmówca Łukasza 'JeffreJa' Chmiela. 

Posłuchaj
55:14 2020_07_12 12_04_44_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 Koronawirus a świat e-sportu. Które imprezy zostały odwołane, które się odbędą? (Strefa gamingu/Czwórka)

 

Mecze rozgrywane będą do trzech wygranych 60-sekundowych rund (BO5) i dwóch wygranych walk (BO3). Finał drabinki wygranych i przegranych oraz wielki finał rozgrywane będą do trzech wygranych walk (BO5). Zmagania będą odbywały się na pecetowej wersji gry poprzez platformę Steam.

Posłuchaj
shutterstock_gaming gracz złość 1200.jpg
Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Tekken World Tour gościł w Polsce od 2018 roku, a impreza z roku na rok cieszyła się coraz większym uznaniem organizatorów i uczestników. - Na zawodach gościliśmy graczy z całego świata, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o polskiej odsłonie. Liczymy na to, że kiedy sytuacja wróci do normy, impreza znów pojawi się w polskim kalendarzu wydarzeń e-sportowych - podsumowuje gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Mariusz "Maniek" Dziarmaga (Fighting Games Challenge)

Data emisji: 12.07.2020

Godzina emisji: 12.15

kul

Czytaj także

Konsole nowej generacji - jaki sprzęt podbije serca graczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:50
Trwająca od lat rywalizacja między PlayStation i XBoxem przybiera na sile w związku z premierą nowych konsol.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Demon's Souls Remake. Co znajdziemy w odświeżonej wersji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 21:42
Wraz z premierą nowej generacji konsol zapowiedziano tytuły, które się na nie ukażą. Jednym z bardziej oczekiwanych jest "Demon's Souls Remake". W specjalnym wydaniu "Stefy gamingu" Bartek "Bart Jakubczyk zdradził, czego możemy się spodziewać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"League of Legends". Lillia - będzie nowa bohaterka

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:15
League of Legends to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier w świecie e-sportu. Nieustannie rozwijana, wspierana, z multum bohaterów. Jak widać twórcy nie zamierzają poprzestać na aktualnej plejadzie gwiazd i już niedługo pojawi się Lillia - nowa bohaterka.
rozwiń zwiń