Czy konsole wyprą komputery osobiste?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 22:50
- Historie o "śmierci" komputerów i triumfie konsol słyszymy od lat, a tymczasem ostatni rok pokazuje, że to mało prawdopodobny scenariusz - mówili jednak goście Czwórki: Grzegorz Misztal, prezes ConsoleWay i Juliusz Mićko, szef Vixa Games.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot

gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Zawód "nolife". Kiedy gaming staje się sposobem na życie?

Z raportu "Kondycja Polskiej Branży gier 2020" wynika, iż mimo, że w polskim gamingu dominują produkcje PC, konsole są coraz chętniej wybieranym przez graczy nośnikiem. W 2020 roku z tych urządzeń skorzystało 20 procent graczy. Obecnie rynek konsol dynamicznie się rozwija i za sprawą pojawienia się nośników nowej generacji zyskuje kolejnych zwolenników. 

Posłuchaj
13:11 Czwórka gaming konsole 2021_05_23.mp3 Konsole czy PC-ty? Rozmowa z Grzegorzem Misztalem i Juliuszem Mićko (Strefa gamingu/Czwórka) 

Posłuchaj także:


shutterstock gaming gra komputer pizza 1200.jpg
Studiuj e-sport. Studia pełne gier wideo?

Okresem szczególnego wzrostu dla konsoli był okres pandemii - od kwietnia do czerwca 2020, sprzedaż konsol Nintendo Switch na świecie wzrosła rok do roku o blisko 170 procent. Zwolennicy PC-tów argumentują, że komputer można stale ulepszać, "konsolowi rebelianci" cenią "exclusivy", czyli gry dostępne wyłącznie na te urządzenia. 

Sprawdź także:

Jak tłumaczyli goście Czwórki, "wielu krytyków uśmierca gaming na komputerach od lat", i niczego to nie zmienia. - Prorokują, że pałeczkę liderowania na rynku przejmą konsole, a tak nie jest. Dobrym przykładem są gry FPS. Na rynku wciąż pojawiają się kolejne tytuły na PC - podkreślał Grzegorz Misztal prezes ConsoleWay. Jak tłumaczył Juliusz Mićko szef Vixa Games "plotki o śmierci komputerów w gamingu są przesadzone". - Dziś każdy z nas staje się graczem - mówił ekspert. - Bo do grania nadają się właściwie wszystkie urządzenia, które mają kartę graficzną, także smartfony. Na przykład aż 52 proc. przychodów z całego rynku gier to gry mobilne, któe są - teoretycznie - darmowe - podkreślał.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Grzegorz Misztal (prezes ConsoleWay), Juliusz Mićko (prezes Vixa Games)

Data emisji: 23.05.2021

Godzina emisji: 12.15

kd


Czytaj także

Przemoc - nie tylko fizyczna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:50
Tematem audycji będzie język nienawiści. To problem aktualny nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w związkach i w środowisku zawodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senne streamy. Ty śpisz, inni za to płacą

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 14:00
26-letni youtuber i streamer o pseudonimie Asian Andy w ciągu siedmiu godzin zarobił na spaniu 16 tysięcy dolarów. 
rozwiń zwiń