The Walking Dead Survivors. Bezczelny plagiat grafika

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 11:30
Na rynku gier mobilnych znajdziemy dużo mniej lub bardziej udanych produkcji. Nie od dziś wiadomo, że często reklamy, które ukazują się naszym oczom niewiele mają wspólnego z rzeczywistą rozgrywką. Widowiskowe trailery maskują prymitywną rozgrywkę i bardzo często wprowadzają nas w błąd.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/keport

"The Walking Dead: Survivors" zadebiutowało na platformach mobilnych w kwietniu bieżącego roku. Strategia umieszczona w znanym uniwersum została pobrana ponad 5 milionów razy i zaliczyła bardzo udany start. Twórcy nieustannie rozwijają swój produkt wprowadzając do niego nowe wydarzenia oraz zadania fabularne. Co pewien czas twórcy zmieniają także grafikę promocyjną. Tym razem jednak osoba odpowiedzialna za jej zaprojektowanie może ponieść poważne konsekwencje, przy których utrata stanowiska pracy jest najmniejszym problemem.


shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Posłuchaj także:

Eathan Winters’ Death Scream za pośrednictwem swojego Twittera opublikował wpis, w którym zwraca uwagę na plagiat jakiego dopuścił się autor nowej grafiki dla "The Walking Dead: Survivors".

- To nie jest nawet coś w stylu "wow to jest podobne", oni po prostu nałożyli postacie na okładkę Resident Evil 2 lol - pisze autor w swoim poście.Jak widać na załączonych obrazkach nie mamy tutaj do czynienia ani z natchnieniem, ani z wizją artystyczną ani tym bardziej z inspiracją. Najnowsza grafika to nic innego jak wykorzystanie pracy Capcomu i przerobienie jej na potrzeby własnej produkcji. Warto zwrócić uwagę na to, że autor nie pokusił się nawet o usunięcie broni, którą oryginalnie trzyma Claire.

Sprawa dopiero ujrzała światło dzienne i nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska Capcomu w tej sprawie. Jeżeli jednak twórcy kultowej serii horrorów zdecydują się wytoczyć proces sądowy z powodu plagiatu wygraną mają w kieszeni.


***

Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming plagiat
Czytaj także

Przemoc - nie tylko fizyczna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:50
Tematem audycji będzie język nienawiści. To problem aktualny nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w związkach i w środowisku zawodowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Senne streamy. Ty śpisz, inni za to płacą

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 14:00
26-letni youtuber i streamer o pseudonimie Asian Andy w ciągu siedmiu godzin zarobił na spaniu 16 tysięcy dolarów. 
rozwiń zwiń