X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Segregujmy odpady, także w Święta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 08:35
Julia Wizowska od lat pisze bloga nanowosmieci.pl, swoją wiedzą dzieli się na podczas warsztatów i wykładów, na co dzień współtworzy pracownię Cztery Razy Trzy. Niedawno ukazała się jej najnowsza książka "Na nowo śmieci" - to połączenie reportażu i poradnika, w której opowiada o odpadach.
Audio
  • Święta z głową, Nie kupujmy na zapas, dzielmy się jedzeniem (Ratujemy świat/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Okładka książki "Na nowo śmieci" Okładka książki "Na nowo śmieci"

- Pracowałam nad książką dwa lata. Pierwszego listopada tego roku postawiłam w niej ostatnią kropkę. Opowiada o tym, co dzieje się z produktami i opakowaniami, kiedy stają się odpadami. Postanowiłam prześledzić proces recyklingu odpadów skupiając się głównie na polskich realiach. Zadbałam, by książka nie tylko w treści, ale i w formie. W całości została wyprodukowana na papierze z makulatury - mówiła goszcząca w studiu Czwórki autorka książki. 

- Każdy rozdział tej książki opowiada o innym rodzaju odpadów. Poświęciłam dużo uwagi ich charakterystyce, bo to od nas zależy czy odpady staną się śmieciami, czy surowcami - przekonywała. Z książki, jak mówiła dowiemy się co dzieje się z naszymi odpadami, przekonuje, że nie potrzebujemy wiele miejsca, by zacząć segregować odpady, opowiada jak stworzyć w domu kompostownik i obala też mit jednej śmieciarki, która zabiera każdy rodzaj śmieci. Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

W audycji przyglądaliśmy się też przedsięwzięciu PJATK4Earth, którego pomysłodawcą jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, które ma zmienić codzienne zwyczaje społeczności uczelni na bardziej przyjazne naturze. 

***

Tytuł audycji: "Ratujemy świat" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Julia Wizowska (autorka bloga nanowosmieci.pl, oraz książki "Na nowo śmieci")

Data emisji: 24.12.2019

Godzina emisji: 14.18

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recykling w modzie. Mniej znaczy kreatywniej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:11
Jedna z największych marek kojarzonych z fast fashion zadeklarowała, że do 2030 roku do produkcji swoich ubrań będzie wykorzystywać wyłącznie produkty z recyklingu i materiałów przyjaznych środowisku, coraz więcej marek oferuje zniżki w zamian za ubrania, które zostaną oddane do ponownego przetworzenia. Czy te zmiany, to początek rewolucji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń