Ekologia, a architektura

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 14:36
Globalne ocieplenie wymusza na nas wiele zmian. Dotyczy to także budownictwa. W "Ratujemy świat" sprawdzimy jak wpływa właśnie na nie. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ KENG MERRY

Z ekspertami ze Stowarzyszenia Architektów Wnętrz porozmawiamy o architekturze, projektowaniu mieszkań, domów oraz wprowadzaniu do nich licznych rozwiązań użytkowych, które zostały wymuszone przez zmiany klimatu i dbanie o ekologię. 

Adrianna Janiszewska sprawdzi, czy będziemy pracować krócej. W 2020 roku te trendy będą się coraz mocniej zakorzeniać w Polsce. Ale czy coś poza tym? Owszem - eksperci, z którymi współpracujemy, wskazują na proekologiczne działania biznesu na rodzinnym rynku. Zaznaczają, że firmy odchodzą od samych deklaracji i zaczynają przekuwać słowa w czyny. Jednym z najbardziej śmiałych – ale wcale nie pozbawionym podstaw praktycznych – są pogłoski o 4-dniowym tygodniu pracy.

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (21.01) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Kasia Dydo.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń