Ogrodnictwo. Hobby, które zostanie z nami na dłużej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 20:40
Chęć do uprawiania własnego ogródka jest tak duża, że nawet nie mając kawałka ziemi, tworzymy i nadal będziemy tworzyć mikroogrody na małych przestrzeniach.
Wśród działań, na które można otrzymać dofinansowanie, są: posadzenie drzewa, zakrzewienie, rewitalizację jakiegoś terenu
Wśród działań, na które można otrzymać dofinansowanie, są: posadzenie drzewa, zakrzewienie, rewitalizację jakiegoś terenuFoto: Glow Images/East News

Coraz więcej osób stawia na własne warzywa, zioła i dba o zrównoważone ogrodnictwo. Rośliny nie tylko cieszą oczy, ale oczyszczają też powietrze. Dla wielu opieka nad kwiatami to sposób na odpoczynek. Jak stworzyć i dbać o domową dżunglę? Sprawdzi to Ada Janiszewska. 

Posłuchaj także:

Zobacz
dzieci zabawa spacer jesień las 1200.jpg
Sadź drzewa na zdrowie i dla przyszłych pokoleń

W audycji także Zielony Rekord Polski. - 30 kwietnia to dzień, podczas którego staramy się pobić rekord w liczbie osób, które nasadzą dowolną roślinę. Uwzględniamy zarówno liczbę osób zaangażowanych w zazielenianie, jak i liczbę roślin, które tego dnia zostaną posadzone. Za każdą osobę, która tego dnia posadzi roślinę i opublikuje w mediach społecznościowych zdjęcie przed i po z hasztagiem #ZielonyRekord2021, posadzimy jedno drzewo - deklaruje gość programu - Krystian Ławreniuk.

***

Na audycję "Ratujemy świat"  zapraszamy w piątek (19.03) po godz. 15.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby ekologia

Czytaj także

Samozbiory. Wielkie emocje mieszczuchów na polu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 19:40
Nie tylko susza, czy gwałtowne zjawiska pogodowe, ale także brak pracowników sezonowych może zniweczyć trud plantatorów i sadowników. Dlatego coraz więcej plantacji i sadów otwartych jest dla tych, którzy chcą sami zapełnić owocami swoje koszyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucili wszystko i wyjechali w las. "Okazało się, że zawsze tego chcieliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 13:40
Relaks na co dzień, i to w pobliżu wielkiego miasta? O tym marzyli bohaterowie wakacyjnego cyklu Czwórki, którzy porzucili życie w betonie, by zamieszkać blisko natury. - Wyprowadzka z miasta stała się dla nas planem na życie - mówi Monika, która wraz z narzeczonym porzuciła Warszawę i założyła "Las relaks". 
rozwiń zwiń