Zgadnij, gdzie jestem? Podróżnicze zagadki Martyny Matwiejuk

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 17:00
To jedno z najchętniej odwiedzanych miast południowej Europy. Nic dziwnego, bo spacerując po mieście może nam się wydawać, że przeniesiono nas do czasów średniowiecza.
Dokąd tym razem zaprosi nas Martyna Matwiejuk? (zdj. ilustracyjne)
Dokąd tym razem zaprosi nas Martyna Matwiejuk? (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com

Labirynty uliczek, kupieckie posiadłości i potężne mury osłaniające miasto… W sprowadzeniu na ziemię pomagają zacumowane jachty i sprzedawane tu lody lawendowe. To miejsce można odkrywać na wiele sposobów. Na przykład szukając lokacji filmowych słynnego serialu fantasy, śledząc topografię miasta z wierzchołka położonego niedaleko wzgórza albo podążając za kotami, które po zmroku opanowują Stare Miasto. 

Tym razem udamy się do Chorwacji. To jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych podróży. I nie ma w tym nic dziwnego, bo Chorwacja oferuje turystom piękną pogodę, fantastyczną kuchnię i biesiady do białego rana. - Chorwaci bardzo lubią Polaków, jak tylko przyjeżdżają nasi rodacy, od razu są goszczeni po królewsku - mówiła w Czwórce Beata Przybyszewska-Kujawa z Towarzystwa Polsko-Chorwackiego. - Wino, figi, oliwki i przysmaki lokalnej kuchni - to wszystko sprawia, że biesiady u Chorwatów trwają do białego rana. I warto, choć raz w życiu, w takiej uczcie wziąć udział

***

Na audycję "Światła wielkiego miasta" - w sobotę (13.05) o godz. 10.00 - zaprasza Martyna Matwiejuk.

kul

Czytaj także

City break. Wiedeń warto zobaczyć z góry - wybierz swoją opcję

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 10:00
Stolica Austrii przyciąga turystów o każdej porze roku. Słynie z wyjątkowej architektury, wybornej kawy i ma też wiele atrakcji, które pozwalają popatrzeć na nią niemal z lotu ptaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Budapeszt na city break. Co warto tam zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 10:45
Tym razem wraz z Oliwią Krettek wybieramy się do stolicy Węgier. Przez Budapeszt przepływa rzeka Dunaj - na lewym brzegu, peszteńskim, rozciąga się równina, brzeg prawy to wyżynna Buda. Sprawdzamy, jak zorganizować city break w tym mieście. 
rozwiń zwiń