Nowe Technologie

Wirtualizacja IT dla małej firmy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 10:35
Zestaw kilku urządzeń pozwoli małemu przedsiębiorcy na zwirtualizowanie środowiska IT. Rozwiązanie jest proste w instalacji i łączy różne środowiska.
Wirtualizacja IT dla małej firmy

 

ExpressPod to proste w instalacji i zarządzaniu rozwiązanie firmy NextiraOne jest szczególnie interesujące dla klientów potrzebujących szybkiego wdrożenia rozwiązań infrastrukturalnych. Przeznaczone dla różnych środowisk, skutecznie wspiera szybką migrację z dotychczas stosowanych aplikacji lub umożliwia sprawną wirtualizację desktopów zarówno w centrali danej firmy, jak i w jej oddziałach.

“Wielu naszych klientów podejmuje decyzję o wejściu w obszar Cloud, dlatego chcieliśmy zaoferować im rozwiązanie niedrogie, proste we wdrożeniu i pomagające optymalizować koszty. ExpressPod to mniejsza, ale lepsza wersja rozwiązania FlexPod. Jesteśmy przekonani, że jako gotowe rozwiązanie ExpressPod jest idealną propozycją dla firm średniej wielkości, ponieważ zapewnia wszystkie funkcjonalności i narzędzia niezbędne do szybkiego i łatwego wdrożenia prywatnej chmury. Decydując się na ExpressPod nasi klienci korzystają z tego, że dzięki naszemu doświadczeniu możemy wdrożyć je bardzo szybko, jak również zagwarantować implementację oprogramowania następnej generacji do zarządzania całą infrastrukturą ze wszystkich urządzeń, w tym iPadów” - powiedział Aman Khan, Managing Director Europe, Data Centre i Cloud Solutions.

ExpressPod to zintegrowany pakiet oprogramowania komputerowego, sieciowego, pamięci masowej i wirtualizacyjnego oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu Cloud i zarządzania.

  • Rozwiązanie łączy w sobie serwery Cisco UCS, systemy pamięci masowej NetApp FAS wraz z  przełącznikiem Cisco Nexus, a także oprogramowanie do zarządzania tą infrastrukturą. Podobnie do innych platform data center FlexPod, ExpressPod wspiera otwarte środowiska zarządzania i dlatego jest elastyczny oraz znajduje zastosowanie dla wielu aplikacji.

NextiraOne legitymuje się dużym doświadczeniem we wdrażaniu projektów infrastrukturalnych i aplikacyjnych. Firma oferuje kompleksowy zakres usług obejmujący cały cykl użytkowania rozwiązań: od oceny i planowania, przez projekt, dostarczenie i wdrożenie rozwiązania aż po zarządzanie gotowym systemem i jego optymalizację.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: europe firma
Czytaj także

Cisco podsumowuje rok 2012 i kreśli plany na rok 2013

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 17:47
Aktywny udział w tworzeniu cyfrowej infrastruktury w Polsce, wzmocnienie obecności w poszczególnych województwach, a także koncentracja na pięciu kluczowych obszarach technologicznych firmy – to główne zadania Cisco na rok 2013. Tym samym, firma chce dalej ugruntowywać swoją silną pozycję na polskim rynku IT.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmura trend globalny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:57
Według raportu firmy Capgemini „Business Cloud: The State of Play Shifts Rapidly: Fresh Insights into Cloud Adoption Trends” rynku chmury nie można jeszcze określić jako w pełni dojrzałego, jednak 81 procent organizacji w pewnym zakresie używa już technologii w chmurze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowości w chmurze OXY24

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 10:00
OXYCOM rozszerzył listę aplikacji dostępnych w ramach chmurowej usługi OXY24 o pakiety oprogramowania firmy Meteoryt Software. Dzięki temu w zasobach OXY24 znalazły się programy niezbędne dla każdej firmy – m.in. wspomagające prowadzenie biura, wystawianie faktur oraz prowadzenie ewidencji zasobów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Firmy chętniej skorzystają z wirtualizacji i chmury

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 09:00
Eksperci z firmy Barracuda Networks przeanalizowali preferencje 150.000 swoich klientów. Na podstawie zebranych informacji wysnuli oni twierdzenie, że w bieżącym roku firmy będą częściej sięgać po wirtualizację i gromadzić dane w chmurze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 trendów na rynku IT w 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 20:19
Początek roku obfituje w rozmaite prognozy dotyczące rynku nowych technologii. Oto jak widzi nadchodzący rok Paul St John - dyrektor regionalny firmy Riverbed Technology.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mimo kryzysu polskie IT ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 06:39
Kryzys, który opanowuje coraz szersze kręgi gospodarki, póki co, nie dotyka sektora IT. Najbardziej perspektywicznymi trendami w informatyce jest mobilność i chmura.
rozwiń zwiń