Polskie Radio

Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze..." - "Damy Starszych Panów" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 07:00
"Upiorny twist", "Kaziu, zakochaj się", "S.O.S.", "Bo we mnie jest seks", "Prysły zmysły", "Herbatka" i wiele innych. Twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, czyli piosenki Kabaretu Starszych Panów, w niecodziennych aranżacjach i wykonaniu, były tematem kolejnego koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Koncert nadawaliśmy ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w radiowej Jedynce i na naszych stronach internetowych. 
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze: Damy Starszych Panów
Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze": "Damy Starszych Panów" Foto: Polskie Radio
  • "To, co najpiękniejsze..." to cykl koncertów organizowanych przez Polskie Radio od 2017 roku. Ich ideą jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.
  • "Damy Starszych Panów" to program z piosenkami kobiet, o kobietach i dla kobiet, autorstwa wspaniałego duetu Jeremi Przybora – Jerzy Wasowski, w wykonaniu charyzmatycznych dam polskiej estrady.
  • Usłyszeliśmy największe przeboje niezapomnianego Kabaretu m.in. "Piosenka jest dobra na wszystko", "Do ciebie szłam", "Kaziu, zakochaj się", czy "Bo we mnie jest seks".
  • Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

ZOBACZ WIDEO: 

"Damy Starszych Panów"

Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze..." - "Damy Starszych Panów" to program z piosenkami kobiet, o kobietach i dla kobiet, autorstwa wspaniałego duetu Jeremi Przybora – Jerzy Wasowski, w wykonaniu charyzmatycznych dam polskiej estrady: Joanny Trzepiecińskiej (Madame Ponętna), Joanny Kołaczkowskiej (Dama Upiorna), Katarzyny Pakosińskiej (Pani Doświadczona), Olgi Szomańskiej (Kobieta Zmienna), Klementyny Umer (Dziewczyna Liryczna) oraz Aleksandry Gotowickiej i Przemysława Niedzielskiego (Duet Mieszany).

Jako pierwiastki męskie, w roli konferansjerów, wystąpili – Maciej Miecznikowski (Pan X) oraz Marcin Kołaczkowski (Pan Y).

Przeboje, które nucą pokolenia

W programie znalazły się największe przeboje niezapomnianego Kabaretu m.in. "Upiorny twist", "Kaziu, zakochaj się", "S.O.S.", "Bo we mnie jest seks", "Prysły zmysły", "Herbatka", "Piosenka jest dobra na wszystko", "Do ciebie szłam" i wiele innych.

Nowe aranżacje specjalnie na tę okazję stworzył Jacek Subociałło. Artystom akompaniowała - jak zwykle - Orkiestra Polskiego Radia z towarzyszeniem sekcji rytmicznej, całość pod dyrekcją Michała Klauzy. Scenariusz i reżyseria – Marcin Kołaczkowski

Czytaj także: 

"To, co najpiękniejsze..." 

"To, co najpiękniejsze..." to cykl koncertów organizowanych przez Polskie Radio od 2017 roku. Ich ideą jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.

Czytaj także:

Kabaret Starszych Panów

Zanim Jeremi Przybora wspólnie z Jerzym Wasowskim odnieśli telewizyjny sukces za sprawą "Kabaretu Starszych Panów", udanie współpracowali przy radiowym słuchowisku - Teatrzyku "Eterek".

Duet poznał się jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, podczas wspólnej pracy w Polskim Radiu. Ponownie spotkali się dopiero w 1948 roku. Jeremi Przybora przygotowywał wówczas cykl radiowych audycji Teatr Uniwersalny "Eterek" i zaproponował Jerzemu Wasowskiemu napisanie muzyki do słuchowiska. - My się dopasowaliśmy poczuciem humoru. I takie na przykład czasem, prywatnie zupełnie, prowadziliśmy sobie głupie rozmówki, które powodowały, że ludzie się na nas patrzyli, czy u nas jest wszystko w porządku. To wszystko było chęcią ucieczki od tej przeraźliwej nudy, szarości i podświadomą chęcią ucieczki w jakiś żart, coś weselszego - opowiadał Jeremi Przybora na antenie Polskiego Radia. 

Czytaj także": 

Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych. Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

zch / rk 

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 22:00
To było niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonali utwory Krzysztofa Krawczyka. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Wydarzenie przypomnieliśmy w Programie 1 Polskiego Radia w noworoczny wieczór.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". Wyjątkowe zwieńczenie charytatywnej akcji [ZAPIS TRANSMISJI]

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 21:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie zakończył się się wyjątkowy koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze - Dzieciom".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert "To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 11:00
Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy". Wyjątkowy koncert w Polskim Radiu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 14:35
Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert "To, co najpiękniejsze - Hemar Live" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 22:00
Piosenki z tekstami Mariana Hemara w nowych aranżacjach, które specjalnie na tę okazję stworzyli: Paweł Steczek, Filip Siejka i Jacek Subociałło, można było usłyszeć podczas koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze - Hemar Live", który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
rozwiń zwiń