Polskie Radio

Nowa aplikacja pogodowa prosto od IMGW. Na telefony trafi na początku sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 10:49
- Oficjalna aplikacja mobilna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego będzie dostępna 4 sierpnia w sklepie internetowym Google. Jej użytkownicy będą mogli sprawdzać prognozę pogody w spersonalizowany sposób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Albina Glisic

Użytkownicy aplikacji będą ją mogli dostosować do swoich wymagań i zmienić ustawienia powiadomień o przewidywaniach i ostrzeżeniach. Bieżąca prognoza będzie prezentowana w formie horyzontalnego slajdu. W menu będzie możliwość wybrania modelu pogodowego. Znajdzie się również uproszczona prognoza na najbliższe dni - w zakresie zależnym od wybranego modelu.

Powiadomienia w telefonie

słońce wiosna 1200 shutterstock.jpg
Zapowiada się sierpień, jakiego dawno nie było. Zobacz prognozy długoterminowe

W aplikacji będzie można wskazać dowolną lokalizację, dla której chce się poznać prognozę pogody - możliwy będzie też szybki podgląd na skróconą prognozę dla wybranych miejscowości. Aplikacja umożliwi ustawienie powiadomień dla ulubionych lokalizacji. Dostępne będą dwa typy powiadomień: prognoza – skrócona prognoza na dany dzień takich parametrów jak temperatura minimalna i maksymalna, opad, prędkość wiatru oraz ciśnienie; ostrzeżenia – wysłany komunikat w momencie wydania ostrzeżenia przez IMGW-PIB. Powiadomienia będą wysyłane tylko dla lokalizacji dodanych wcześniej do Ulubionych.

Historia sytuacji pogodowej

Możliwy też będzie podgląd na obrazy radarowe natężenia opadów oraz mapę wyładowań atmosferycznych (w formie ikon dostosowanych do natężenia wyładowania) na terenie Polski. Będzie można prześledzić sytuację pogodową do 7 godzin wstecz.

Ponadto w ustawieniach aplikacji można zmienić: model pogodowy (6 modeli), jednostki wiatru, szybkość odtwarzania animacji na mapie oraz ustawić lokalizację GPS.

Jak przekazało biuro prasowe IMGW, aplikacja na iPhone dostępna będzie wczesną jesienią.

pg

Czytaj także

Ostrzeżenia przed gwałtowną pogodą nad Polską. Dziesiątki interwencji strażaków

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 20:54
Do godz. 21. w niedzielę, strażacy z woj. śląskiego otrzymali 130 zgłoszeń dotyczących skutków burz. Synoptycy IMGW ostrzegają jednak, że to nie koniec ulew i że noc nie będzie spokojna. Na Śląsku obowiązuje drugi stopień alertu meteorologicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Burze na wschodzie i południu kraju. Ostrzeżenia IMGW dla czterech województw

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 14:22
Mieszkańcy wschodnich i południowych krańców Polski mogą się dziś spodziewać burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa podlaskiego i części województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przed nami najgorętszy dzień tego lata? Dziś nawet 34 stopnie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 05:40
Wtorek w przeważającej części kraju ma być upalny. Będzie słonecznie, a do kraju napłynie gorące powietrze. Wieczorem mogą pojawić się burze.
rozwiń zwiń