Polskie Radio

Matura 2021 z języka angielskiego i historii muzyki - arkusze CKE

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 15:15
Od wtorku od godziny 9 maturzyści mierzyli się: najpierw z egzaminem z języka polskiego, potem - z matematyki, a dziś z języka angielskiego. Wszystkie przedpołudniowe testy odbywały się na poziomie podstawowym. Po południu, o godzinie 14 odbywały się egzaminy na poziomie rozszerzonym: we wtorek z języka łacińskiego i kultury antycznej, w środę z historii muzyki, a dziś (w czwartek) z historii sztuki. Sprawdź arkusze zadań z ostatnich egzaminów: historii muzyki oraz z języka angielskiego. 
Egzaminy maturalne ruszyły o 9.00
Egzaminy maturalne ruszyły o 9.00Foto: SO/ FORUM

Matury 2021 rozpoczęły się 4 maja i potrwają do 21 maja. Maturzysta - tak jak w latach ubiegłych - musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów:

1200_matura_Forum.png
Matura 2021: dokładny harmonogram, wyniki, sesja poprawkowa. To musisz wiedzieć

Język angielski:

Matura z angielskiego trwa 120 minut. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym, z wybranego języka nowożytnego jest obowiązkowy. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusz egzaminu maturalnego: >>ARKUSZ<<

Dostępna jest już także transkrypcja nagrań: >>TRANSKRYPCJA<<

Historia muzyki: 

Tegoroczni maturzyści mają już za sobą także egzamin z historii muzyki na poziomie rozszerzonym. Arkusz egzaminu maturalnego: >>ARKUSZ<<

CKE opublikowała także przykłady nutowe do wybranych zadań: >>Przykłady nutowe<<

matura 1200 pap.jpg
Matura 2021 z matematyki. Poziom podstawowy. Oto nasze propozycje odpowiedzi

***

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 19 maja i potrwa do 21 maja.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia.

Abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. Jej termin wyznaczono na 1-16 czerwca

SPRAWDŹ TAKŻE NASZE INNE PROPOZYCJE DLA MATURZYSTÓW! - kliknij TUTAJ

as/rk 

Czytaj także

Matura z języka polskiego 2021. Poziom podstawowy - arkusz i propozycje odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:34
Po pierwszym dniu matur - przedstawiamy propozycje rozwiązań zadań z arkusza maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zobacz pytania i sprawdź odpowiedzi! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matura 2021 z matematyki - sprawdź propozycje odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 19:00
Działania na liczbach rzeczywistych, w tym - działania na potęgach, logarytmach i obliczenia procentowe. Poza tym - nierówność kwadratowa i rachunek prawdopodobieństwa. Tego wymagano podczas tegorocznej, pisemnej matury z matematyki. Najwięcej - aż pięć punktów - można było uzyskać w zadaniu z geometrii analitycznej. 
rozwiń zwiń