Polskie Radio

Akademia Radiowa ze szkoleniami dla reporterów i reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:00
Już we wrześniu wystartują kolejne zajęcia w Akademii Radiowej Polskiego Radia! Kolejne specjalistyczne zajęcia kierowane są dla przyszłych reportażystów. Tymczasem już w poniedziałek 26 lipca rusza trzecia edycja kursu na reportera radiowego. Uczestników czeka sto godzin intensywnej nauki w ramach pięciu bloków tematycznych. Zajęcia poprowadzą wybitni eksperci.  
Akademia_Radiowa_1200x660.jpg
Akademia_Radiowa_1200x660.jpgFoto: pr

Akademia Radiowa to seria specjalistycznych, bezpłatnych kursów Polskiego Radia, kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów dźwięku. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na duże zainteresowanie młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć współpracę z Polskim Radiem. 

Akademia_1200x660_okl.jpg
Młodzi na start! Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową

We wrześniu w ramach Akademii Radiowej wystartuje kurs na reportażystę radiowego. Mecenasem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Narodowa, która dla najzdolniejszego absolwenta Akademii Radiowej ufunduje 3-miesięczne stypendium - staż dziennikarski.

– Polskie Radio potrzebuje młodych, ciekawych świata i ludzi malarzy słowa i dźwięku, czujących potrzebę poznawania i dzielenia się spostrzeżeniami. Akademia Radiowa umożliwia im naukę pod okiem najlepszych specjalistów. Szkoła reportażu Polskiego Radia jest znana i doceniana, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Nasi reportażyści podejmują tematy ciekawe, intrygujące, niekiedy także trudne i bolesne. Każdą historię opowiadają z głębokim zaangażowaniem i wielką wrażliwością – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia

Rekrutacja na kurs na reportażystę radiowego rozpocznie się po 10 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji znajdują się na stronie akademia.polskieradio.pl; tam też dostępny jest regulamin udziału w kursie. 

polskie radio forum 1200 .jpg
Szansa dla młodych i zdolnych - Akademia Radio Polskiego Radia

Z kolei w ostatnim tygodniu lipca szkolenia rozpoczną uczestnicy trzeciej już edycji kursu na reportera radiowego. W programie przewidziane są zajęcia z poprawności językowej, warsztaty z logopedą, ABC pracy reportera radiowego i redagowania serwisów informacyjnych, a także nauka obsługi systemów do realizacji programu, montażu radiowego i nagrywania oraz praktyczne jej wykorzystanie w pracy w studiu radiowym

Zobacz także - kulisy pracy dziennikarzy Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia / źródło: YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia 

polskie radio ebu szkolenie 1200.jpg
W kuźni młodych talentów - Akademia Radiowa Polskiego Radia

Adresatami kursów Akademii Radiowej są studenci co najmniej 3 roku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, studenci studiów II stopnia oraz absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby podjąć współpracę z Polskim Radiem. Program każdego kursu obejmuje ok. 100 godzin praktycznych warsztatów w maksymalnie 6-osobowych grupach. Zajęcia mają charakter warsztatowy i prowadzone są przez doświadczonych dziennikarzy radiowych, realizatorów i wybitnych specjalistów ze świata nauki i mediów. Po ukończeniu kursu najlepsi uczestnicy otrzymują możliwość dalszej współpracy z Polskim Radiem. 

Pierwsza edycja kursu na reportera radiowego rozpoczęła się pod koniec stycznia 2021 roku. Kilku absolwentów poprzednich edycji obecnie współpracuje z komórkami programowymi Polskiego Radia. 

mat. pras./rk 

Czytaj także

Dyr. Radia Chopin: walczymy o rozpoznawalność, konkurencja nie śpi

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 16:31
- Nie możemy poprzestawać na podsumowaniach, musimy także patrzeć w przyszłość. Cały czas walczymy o rozpoznawalność. Fakt, że jesteśmy dostępni tylko na platformie cyfrowej DAB+, która cały czas jest rozwijana przez Polskiego Radio, oraz w internecie powoduje, że musimy zwracać się do potencjalnych odbiorców, bo konkurencja jest bardzo duża - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Gmys, dyrektor Radia Chopin.       
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 17:25
Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzecie urodziny Polskiego Radia Chopin

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 19:51
Wywiad z Janem Krzysztofem Broją
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca ws. praktyk studenckich. Porozumienie Polskiego Radia i UKSW

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:04
Polskie Radio i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarły porozumienie o współpracy w sprawie praktyk studenckich. - Wierzę, że współpraca Polskiego Radia i Uniwersytetu, która otwiera się dziś na nowy obszar, przyniesie dobry owoc ze względu na łączące nas wartości oraz wspólną misję - powiedziała Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio dla Zagranicy ma 85 lat! – posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 18:00
– To radio, które informuje o wydarzeniach w Polsce, omawia jej historię, dorobek kulturalny w sposób przystępny dla ludzi mających dość mgliste pojęcie o naszym kraju i naszych sprawach – mówi Andrzej Rybałt, redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy, które 1 marca obchodziło swoje 85. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

6. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 18:00
Z okazji 6. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprosiło swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Słuchowisko, spektakl on-line, specjalne wydanie Listy Przebojów to atrakcje, które stacja przygotowała dla swoich słuchaczy. Przed nami jeszcze koncert "Źródełko. Myśmy przyszli po dyngusie".
rozwiń zwiń