Polskie Radio

ABBA Non Stop. Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
"Super Trouper", "Waterloo", a może "Don't Shut Me Down"? Wielkie przeboje i mało znane piosenki, oryginały i covery, a do tego mnóstwo anegdot i ciekawostek na temat jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki pop - to wszystko można usłyszeć w internetowej stacji ABBA Non Stop, uruchomionej na platformie mojepolskieradio.pl.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Grzegorz Lipiński

5 listopada ukazał się pierwszy po 40 latach przerwy album zespołu ABBA, zatytułowany "Voyage". Korzystając z tej okazji, Polskie Radio stworzyło nową internetową stację, wypełnioną piosenkami legendarnej grupy, zarówno w oryginalnym wykonaniu szwedzkiego kwartetu, jak i w interpretacjach innych artystów z całego świata. Znajdziesz ją TUTAJ

To nowy całodobowy internetowy kanał radia ABBA NON-STOP. Jest on dostępny na portalu mojepolskieradio.pl za darmo dla każdego kto ma dostęp do internetu. Radia ABBA NON-STOP można słuchać za pomocą telefonów komórkowych, komputerów, w aplikacji mojepolskieradio.pl oraz na wszystkich dużych platformach radia sieciowego. Czytaj także:

Unikatową zawartość stacji ABBA Non-Stop stanowią wplecione pomiędzy piosenkami komentarze Romana Czejarka, dziennikarza radiowej Jedynki i pomysłodawcy projektu, a przy okazji wielkiego fana zespołu. Równolegle, w noc z soboty na niedzielę zaplanowano specjalne wydanie "Muzyki nocą", w całości poświęcone grupie ABBA. Trzygodzinna audycja rozpocznie się na antenie Jedynki tuż po północy w niedzielę, 7 listopada, a jej specjalnym gościem będzie Marzena Tarka, autorka książek o historii zespołu, znająca się osobiście z Agnethą Fältskog

Roman Czejarek1200.jpg
Muzyczna noc z Abbą w radiowej Jedynce

– Wraz z Marzeną Tarką opowiemy m.in. o kulisach sławy tego uważanego za jeden z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, o legendarnym zwycięstwie w finale 19. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1974 roku i o tym, jak po rozpadzie zespołu w latach 80. rozwijały się solowe kariery Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethy Fältskog" – zapowiada Czejarek. 

Kanał ABBA Non Stop na mojepolskieradio.pl24 godziny na dobę! Playlista kanału składa się w tej chwili z kilkuset nagrań. Od najbardziej znanych przebojów zespołu ABBA - po nagrania dostępne tylko dla fanów grupy i kolekcjonerów. Prezentowana jest także historia zespołu, ciekawostki oraz mało znane fakty. Baza nagrań oraz zapowiedzi jest cały czas uzupełniana, w najbliższych dniach uruchomiony zostanie specjalny telefon dla słuchaczy, fanów ABBY (22 ‪645 24 25‬). Najciekawsze wypowiedzi, wspomnienia i opowieści będą również prezentowane na antenie Radia ABBA NON-STOP.


Autorem kanału jest Roman Czejarek. Za stronę techniczną odpowiada Informacyjna Agencja Radiowa, sekcja Kanałów Internetowych i Podcastów.


kc/rk 

Zobacz więcej na temat: ABBA MUZYKA W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Album "ABBA". Sukces zwycięzców Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 05:25
21 kwietnia 1975 roku ukazał się trzeci album szwedzkiego zespołu Abba. Znalazły się na nim między innymi takie przeboje jak "Mamma Mia" czy "SOS", do dzisiaj żywo obecne w popkulturze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czas na nową podróż. ABBA wraca po 40 latach!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 12:12
To z pewnością muzyczny news roku, a może i dekady: legendarny zespół ABBA wraca do gry po prawie 40 latach milczenia! Grupa zaprezentowała dwa nowe utwory z płyty, która ukaże się jesienią. Natomiast na wiosnę przyszłego roku zaplanowane są koncerty z wykorzystaniem futurystycznej technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ABBA powraca z nowym albumem. Jacek Wójcicki: w muzyce pop są nie do pobicia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 18:34
Legendarny zespół ABBA po 40 latach powraca z nowym albumem studyjnym "Voyage". Grupa da serię koncertów w Londynie, na których jednak nie pojawi się osobiście na scenie. Członków zespołu zastąpią ich cyfrowe awatary. - Oni wyprzedzają tutaj epokę. Są prekursorami muzyki i technologii i w popie są nie do pobicia - mówił w "Muzycznej Jedynce" śpiewak Jacek Wójcicki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

ABBA wraca, by się pożegnać. Dziś premiera płyty "Voyage"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 09:00
Czterdzieści lat oczekiwania i wreszcie jest! Nowy album zespołu ABBA, zatytułowany "Voyage", ma być ukoronowaniem kariery szwedzkiego kwartetu i definitywnym pożegnaniem z fanami.
rozwiń zwiń