Polskie Radio

SnowFest Festival 2022 – koncert Bitaminy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 22:00
Za nami dziewiąta edycja SnowFest Festival w Szczyrku. Na miejscu byli nasi dziennikarze, Justyna Grabarz i Michał "Grabek" Grabkowski, którzy relacjonowali wydarzenia na festiwalowych scenach. Trójka transmitowała na koncert grupy Bitamina. 
Vito Bambino, lider grupy Bitamina
Vito Bambino, lider grupy BitaminaFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Zespół Bitamina został założony w 2005 roku przez Amara Ziembińskiego i Mateusza Dopieralskiego. Niedługo potem dołączył do nich Piotr Sibiński. Od tego czasu nieprzerwanie tworzą kolektyw pod nazwą Bitamina.

Ich pierwszy album to "Listy Janusza" utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. Następne płyty to "Plac Zabaw" oraz instrumentalna "C", na której artyści prezentują swój kunszt w tworzeniu połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Wydanym w 2017 roku albumem "Kawalerka" muzycy zjednali sobie fanów w całej Polsce. Dziś zespół ma na koncie już pięć studyjnych krążków i jedną płytę koncertową.

Bitamina - Znajoma nieznajoma / Kalejdoskop Records

***

W stolicy Beskidu Śląskiego – Szczyrku – pojawią się także m.in.: 2manydjs, Chase & StatusMetrik i Culture Shock, MC Linguistics, Catz’n’dogz, PRO8L3M, Łona i Webber z zespołem The Pimps, Rau Performance, Ros Addiction i Last Robots.

Na miejscu obecna jest także ekipa Trójki. Pierwsze relacje naszych dziennikarzy ze SnowFest 2022 pojawiły się już w piątek w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (15.05-18.00), a naszą relację ze SnowFest Festival 2022 zakończymy niedzielną audycją "SnowFest w Trójce" (0.05-2.00).

Czytaj także:


mat. prasowe/mk

Czytaj także

Trójka na SnowFest 2022 – relacje, rozmowy i koncert Bitaminy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 14:15
W pierwszy weekend marca czeka nas SnowFest 2022 – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych w kraju. Zbliżająca się dziewiąta edycja SnowFest odbędzie się w dniach 4-5 marca. Na miejscu pojawi się także Trójka, którą w Szczyrku będą reprezentować nasi dziennikarze: Justyna Grabarz i Michał "Grabek" Grabkowski. Wesprze ich pozostający w studiu przy ul. Myśliwieckiej Łukasz Ciechański.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończył się 9. SnowFest 2022

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 07:45
W Szczyrku zakończyła się kolejna, dziewiąta już edycja SnowFest Festival. Dwudniowe święto muzyki, kultury i sportu swoim patronatem ponownie objął Program 3 Polskiego Radia. Nasi dziennikarze byli na miejscu i relacjonowali dla Państwa to, co miało miejsce na festiwalowych scenach i poza nimi, rozmawiali z uczestnikami, przybliżając atmosferę i to wszystko, co się działo podczas tej niezwykłej imprezy.
rozwiń zwiń