Snowfest 2022. Największe zimowe sportowo-muzyczne wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 13:57
Już 4 i 5 marca będziemy w Szczyrku. Właśnie tam odbędzie się największe zimowe sportowo-muzyczne wydarzenie. Snowfest łączy świetną muzykę, snowboard i narty. 
Chase  Status
Chase & StatusFoto: SnowFest Festival/mat. prasowe

Snowfest to zimowa perła. Za każdym razem zaskakuje swoich fanów i zawodników. Czwórka co roku jest patronem tego wydarzenia. 

- Na Snowfeście za każdym razem jest inaczej - mówi Jacek Milas, współtwórca zawodów i sędzia międzynarodowy. - Snowfest się nie powtarza, lubi zaskakiwać. W historii miały miejsce eksperymentalne formuły, jak wakeboard na śniegu czy skok w dal na nartach. To jest właśnie formuła Snowfestu, zawsze różna, zawsze inna - dodaje. 

W tym roku o przemianę skoczni narciarskiej Skalite w tor freestyle'owy zadba ekipa Vodasodova, która słynie z wyjątkowej precyzji do detali i unikalnych międzynarodowych projektów jak X-Games czy Air&Style. Do dyspozycji zawodników zostaną oddane dwie sekcje - pierwsza z transferem na wysoki płot, druga ze skocznią typu tabletop oraz dwoma dodatkowymi wybiciami po bokach. - To prawie wszystkie konkurencje olimpijskie w jednym - żartuje gość Hanny Dołęgowskiej. 

Stałym elementem Snowfestu są i narty i snowboard. - To zawody luźne, niezależne, w duchu prawdziwego freestylu - podkreśla organizator. - Będą przede wszystkim zawodnicy z Polski, niewykluczone, że też ze Słowacji i Czech. Nie zabraknie stałych bywalców Snowfestu, jak Szczepan Karpiel-Bułecka, Piotr Tokarczyk, czyli mistrzowie festiwalu, będzie Igor Sypień. Ale pojawią się też młodzi zawodnicy - dodaje. 

Czwórkowy gość zwraca uwagę, że w snowboardzie, a powoli i w nartach też, zaczyna być tak, że pojawia się sporo młodzieży, która zaczyna dobrze jeździć, na poziomie międzynarodowym. - Oni gonią, a często przeganiają, starszych zawodników - dodaje. 


Posłuchaj
18:47 czwórka co was kręci 20.02.2022.mp3 O przygotowaniach do Snowfestu opowiada Jacek Miles, współorganizator wydarzenia (Co was kręci/Czwórka)

Warto pamiętać, że na Snowfest w pierwszy weekend marca do stolicy Beskidu Śląskiego - Szczyrku zawitają największe nazwiska muzyki elektronicznej.

Jacek Miles podzielił się też wrażeniami z zawodów snowboardowych na zimowych igrzyskach olimpijskich. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Jacek Milas (współtwórca zawodów Snowfest, sędzia międzynarodowy)

Data emisji: 20.02.2022

Godzina emisji: 11.11

pj/mat.pras.

Czytaj także

SnowFest 2019. Od basu drży ziemia, pompony płyną przez miasto

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 10:50
Letni festiwal w środku zimy - tak stali bywalcy mówią o festiwalu SnowFest, który w tym roku po raz kolejny odbył się w Szczyrku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. Kierunek: Czarny Groń

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:30
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu trwają. Brelok Banked Slalom, nad którym Czwórka objęła patronat medialny, odbywa się do 14 marca. Przez cały weekend bezpośrednio z miejsca rywalizacji wydarzenie relacjonuje reporter Czwórki Norbert Michalak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscyp Snowboard Contest 2022. Fruwali duzi i mali

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 12:40
Oscyp Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w Polsce. W tym roku impreza odbyła się 29 stycznia na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, ponownie pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń