Polskie Radio

"Tato, kup mi dżinsy". Muzyczna propozycja Kasi Moś [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 09:30
Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia najnowszy singiel Kasi Moś "Tato, kup mi dżinsy". Piosenka zwiastuje nadchodzący album artystki "Kasia Moś – Karin Stanek", którego premiera już 27 maja.
Fragment okładki singla Tato, kup mi dżinsy
Fragment okładki singla "Tato, kup mi dżinsy"Foto: mat. pras.

"Tato, kup mi dżinsy" to drugi, po piosence "Autostop", singiel zapowiadający premierę nowego albumu artystki. Wydawnictwo będzie hołdem dla znanej pokoleniom twórczości Karin Stanek. 

Kasia Moś, jej starszy brat Mateusz oraz Mateusz Kołakowski twórczo pracują razem już od jakiegoś czasu. Zainspirowani repertuarem Karin Stanek, postanowili wydać niezwykły album. - Robienie coverów, szczególnie jeśli ktoś kiedyś uczynił już taką piosenkę hitem, wymaga odwagi i ma sens tylko wtedy, jeśli ma się pomysł, jak to zrobić, żeby nasza wersja nie była ani lepsza, ani gorsza od oryginału, ale inna i też została zapamiętana - mówili, rozpoczynając prace nad wydawnictwem.

"Tato, kup mi dżinsy" 

- Dzisiaj dżins wrócił do łask, jako materiał modowo prawie szlachetny. W siermiężnie PRL-owskich czasach Karin Stanek dżinsowe spodnie, dostępne tylko za dolary w sklepach Peweksu, były synonimem wolności, były jak powiew zachodniego świata - przyznali twórcy.  

"Kasia Moś - Karin Stanek"

- Jeśli już czerpać z kogoś i brać czyjś utwór na swoje barki, to powinno się coś zmienić, żeby pokazać własny świat. Po co kolejny raz nagrywać taki sam świetny utwór? Wiadomo, że lepiej tego nie zrobimy. Możemy to zrobić tylko inaczej - mówiła Kasia Moś w Polskim Radiu.

Jak tłumaczyła, na płycie będzie wiele z oryginalnej Karin Stanek. - Jednak niektóre utwory zachowały tylko tekst. Warstwa instrumentalna i melodyczna są zupełnie inne. 

ZOBACZ WIDEO:

Kasia Moś – TATO KUP MI DŻINSY / Karin Stanek (Official Video) / Kasia Moś

"Kasia Moś - Karin Stanek" to nowe wersje 11 utworów z repertuaru Karin Stanek. Premiera albumu została zaplanowana na 27 maja 2022 roku. 

mat. pras./PR24

Czytaj także

Nowa płyta Kasi Moś z przebojami Karin Stanek. "Wszystko było wyzwaniem"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 08:10
- Jeśli już czerpać z kogoś i brać czyjś utwór na swoje barki, to powinno się coś zmienić, żeby pokazać własny świat. Po co kolejny raz nagrywać taki sam świetny utwór? Wiadomo, że lepiej tego nie zrobimy. Możemy to zrobić tylko inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Kasia Moś, która przygotowała płytę z przebojami Karin Stanek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś o Karin Stanek: pokazuję jej inne oblicze

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 18:30
Nagrywanie coverów, szczególnie jeśli ktoś kiedyś uczynił już taką piosenkę hitem, wymaga odwagi. Ale Kasi Moś jej nie brakuje, dlatego teraz postanowiła zaśpiewać piosenki Karin Stanek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś o tym, co w życiu naprawdę ważne [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 12:08
– Ważna jest odwaga, żeby walczyć o swoje marzenia, o swoje życie o swoich najbliższych, o nasze wartości życiowe, o miłość – podkreślała w Trójce Kasia Moś. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy siebie" - Adam Sztaba i artyści solidarni z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 08:00
To była wyjątkowa, gorąca premiera wyjątkowego utworu. "Mamy siebie" to najnowsza kompozycja Adama Sztaby, która jest niezwykłym gestem solidarności polskich artystów z narodem ukraińskim. Kompozytor, pianista, aranżer i dyrygent opowiedział o niej w Dwójce - transmisja wideo odbyła się 20 kwietnia, o godz. 16.10.
rozwiń zwiń