Polskie Radio

Tomasz Sajewicz wraca do Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 12:45
Polskie Radio znów ma swojego korespondenta w Azji. Tomasz Sajewicz, który nieprzerwanie przez 18 lat był korespondentem w Chinach, wraca do Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z firmą, gdy placówka w Pekinie została zawieszona przez poprzednie władze Spółki.
Tomasz Sajewicz ponownie w Polskim Radiu
Tomasz Sajewicz ponownie w Polskim RadiuFoto: Polskie Radio

- Powrót Tomasza Sajewicza to dalszy ciąg odbudowy marki Polskiego Radia. Przez wiele lat to właśnie Polskie Radio miało największą i najlepszą siatkę korespondentów zagranicznych i najlepsze audycje poświęcone zagranicy. Chcemy to odbudować, ale też pójść znacznie dalej. Tomek nie będzie już stacjonarnym korespondentem w Pekinie, ale będzie pracował w różnych krajach Azji, w tym w Malezji, Japonii czy w Korei Południowej. Ten kontynent przechodzi ogromne zmiany i naiwnością byłoby skupiać się wyłącznie na Chinach - mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej.

Tomasz Sajewicz jest związany z Polskim Radiem od 1999 roku. Od 2005 roku pracował jako korespondent Polskiego Radia w Pekinie, skąd relacjonował najważniejsze wydarzenia. Wcześniej był korespondentem w Iraku oraz na Białorusi. Jak dodaje Wojciech Cegielski: - Tomek to jedna z legend radia. To głos doskonale znany wszystkim stałym słuchaczom Jedynki czy Trójki. W Azji czuje się jak ryba w wodzie, a połączenie świetnego głosu, profesjonalizmu i ogromnej wiedzy o Azji sprawia, że Tomek jest po prostu najlepszy w swojej dziedzinie. W Polsce nie ma lepszego dziennikarskiego speca od Azji. 

Tomasz Sajewicz jest związany z Polskim Radiem od 1999 roku. Od 2005 roku pracował jako korespondent Polskiego Radia w Pekinie, skąd relacjonował najważniejsze wydarzenia. Wcześniej był korespondentem w Iraku oraz na Białorusi.  

mat. pras. / rk 

kormp

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska nową szefową Trójki. Paweł Majcher: tworzymy radio wolne od wpływów i nacisków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:55
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher jest przekonany, że nowa dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska przywróci jej należny blask i renomę. Na spotkaniu z pracownikami anteny zapewniał, że to będzie zupełnie nowy program.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Kędziorek nowym dyrektorem radiowej Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 19:52
Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dotychczasowa szefowa Programu 2 Polskiego Radia, oraz Jacek Hawryluk, wicedyrektor anteny, złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji. Rezygnacje te zostały przyjęte. Nowym dyrektorem radiowej Dwójki został Piotr Kędziorek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jastrzębski nowym szefem portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 18:29
6 lutego na stanowisko zastępcy dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej został powołany Arkadiusz Jastrzębski - dziennikarz, od wielu lat związany z mediami publicznymi oraz portalami internetowymi. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w Polskim Radiu. Nowi dyrektorzy i doradca likwidatora

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 19:33
Zmiany w Polskim Radiu. Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Do Polskiego Radia wrócił również Arkadiusz Jastrzębski, który został wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia. Stanowisko doradcy likwidatora objął Marcin Iskra, który zajmie się audytem Spółki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Nogaś wicedyrektorem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 13:55
Do redakcji Programu 3 Polskiego Radia po ośmiu latach powraca Michał Nogaś. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem będzie pełnił funkcję zastępcy redaktorki naczelnej radiowej Trójki Agnieszki Szydłowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w radiowej Jedynce. Dyrektorką Paulina Stolarek, a zastępcami Magda Szturemska i Jacek Czarnecki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:50
Program 1 Polskiego Radia z nowymi zarządzającymi. Stanowisko redaktorki naczelnej objęła Paulina Stolarek, była redaktorka naczelna Radia Zet. Nowymi wicedyrektorami zostali Magda Szturemska z radiowej Jedynki i Jacek Czarnecki, dotychczas w Radiu Zet.
rozwiń zwiń