Polskie Radio

Trio Wake Up Giant z utworem "Surf" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 07:00
Rockerzy-surferzy z warszawskiego zespołu Wake Up Giant prezentują pierwszy singiel z debiutanckiego albumu i przebojowo zachęcają, żeby zimne, deszczowe miasto zamienić na jeszcze zimniejsze (i bardziej mokre) morze i… zaszaleć.
Zespół Wake Up Giant tworzą: Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa). Ich muzyka to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo.
Zespół Wake Up Giant tworzą: Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa). Ich muzyka to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Nie jest to wiedza powszechna, a warto ją szerzyć, jeśli patriotycznie się zgodzimy, że zanim cudze pochwalimy, najpierw swoje znajmy: według wielu najlepsze warunki do surfowania w naszej części Europy występują we Władysławowie w powiecie puckim. Długie i regularne fale powstają tam kilkanaście godzin po kilkudniowym sztormie (a więc niekoniecznie latem). I o tym jest piosenka Wake Up Giant: że najfajniej wyjechać z Warszawy (lub z każdego dużego miasta) i na desce ujeżdżać fale we Władysławowie, gdzie nakręcono większość zdjęć do teledysku - spot Pipeline wygląda na ich niemal jak Hawaje, tyle że nieco mniej słoneczne. Bezpretensjonalne (angielskie) słowa piosenki doskonale współgrają z jej rockową, prostą, gitarową formułą i chwytliwym refrenem. 

ZOBACZ TELEDYSK DO PIOSENKI "SURF": 

Źródło: serwis YouTube.com / Agencja Muzyczna Polskiego Radia 

Piosenka "Surf" to zapowiedź albumu "Zombie". Choć w tytule płyty straszy bezlitosny i bezrozumny żywy trup, jest to tak naprawdę wołanie o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas - dosłownie i metaforycznie - kabli, telefonów, tabletów i laptopów. Głównym motywem albumu jest ucieczka od technologii do człowieczeństwa i natury.

Zespół tworzą: Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa). Ich muzyka to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Stąd melodyjne partie wokalne, porywające riffy i pełna witalności praca sekcji rytmicznej. Formuła płyty łączy w sobie cechy EP i albumu długogrającego: każda z pięciu piosenek została zarejestrowana w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku, z intencją, by rock and roll znad Wisły i spod Władysławowa zainteresował fanów - nie tylko surfowania! - na całym świecie. Partnerem singla i nadchodzącej płyty jest promotor surf kultury: Chałupy 6. 

 

mat. pras. / rk 

Czytaj także

DAMIAN SIKORSKI PROJEKT "EP Live Session" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 21:30
Trzy pop-alternatywne piosenki Damiana Sikorskiego w nowych, koncertowych wersjach to zapowiedź debiutanckiego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w 2024 roku. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera miała miejsce 12 stycznia 2024 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio poleca: Maria Pomianowska & oktet wokalny Simultaneo pod dyr. Karola Kisiela "Nowe oblicza tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 09:50
Międzynarodowe inspiracje, natchnione kompozycje, wybitni wykonawcy. Nowa płyta Polskiego Radia to bilet do azylu, w którym harmonię ośmiu ludzkich głosów dopełnia brzmienie najbardziej polskich "skrzypiec" na świecie - suki biłgorajskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Darek Kozakiewicz LIVE "Pokochaj". Nowy singiel Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 08:00
Poruszająca, rockowa ballada w mistrzowskim wykonaniu legendarnego wirtuoza gitary - nowy singiel Darka Kozakiewicza to zapowiedź nowego studyjnego albumu. Premiera singla 14 lutego 2024 roku. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fryderyki 2024. Nominacja dla albumu Łukasza Borowicza, który wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 11:29
Dyrygent Łukasz Borowicz i zespoły Polskiego Radia znalazły się w gronie artystów nominowanych do Fryderyka w kategorii: Album roku - muzyka oratoryjna i operowa. Potrójny album z operami "Verbum nobile" Stanisława Moniuszki i "Zemsta za mur graniczny" Zygmunta Noskowskiego wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń