Polskie Radio

Dariusz Kozakiewicz jako wokalista? "To nie żart"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 19:00
Riffy i solówki jego gitar można usłyszeć na płytach wielu wykonawców i zespołów, w których grał - od FATUM i PIĘCIU, przez BREAKOUT i TEST, po PERFECT. Właśnie ukazał się singiel, na którym Kozakiewicz występuje jako wokalista! 
Okładka singla To nie żart Dariusza Kozakiewicza
Okładka singla "To nie żart" Dariusza KozakiewiczaFoto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

18. Natalia Sikora Dariusz Kozakiewicz (17)-min.JPG
"Byłem poruszony tym tekstem". Darek Kozakiewicz o nowym singlu

Ballada "To nie żart" to debiut Dariusza Kozakiewicza - jako wokalisty! Nieprzyjazna, pandemiczna rzeczywistość ostatnich kilkunastu miesięcy spowodowała, że muzycy musieli zapomnieć o scenie i spotkaniach z publicznością, a przez jakiś czas nawet o pracy w studiu, aby nagrać coś wspólnie z innymi artystami. Pozostało tworzenie utworów w domowym zaciszu, które być może kiedyś ktoś usłyszy. Jedną z takich zagranych na gitarze melodii Darek Kozakiewicz przyniósł do studia Pako Sarra. Tam powstała aranżacja na fortepian - do tego stopnia znakomita, że… w efekcie Kozakiewicz zrezygnował z partii gitar w nagraniu. 

Agnieszka Jaworska, organizująca artystyczną działalność Kozakiewicza, namówiła (w tajemnicy przed kompozytorem) Jacka Cygana, a ten napisał do ballady piękny tekst i… zaczęło się przekonywanie Darka, by po raz pierwszy w życiu sam zaśpiewał skomponowaną przez siebie piosenkę. Długie pertraktacje przyniosły skutek! W ten sposób, po 50-ciu latach wyczynów gitarowych - słyszymy głos Dariusza Kozakiewicza, dotąd znany tylko wokalistom, którzy dostawali nucone przez niego propozycje skomponowanych dla nich piosenek. 


W nagraniu, oprócz śpiewającego Kozakiewicza, słyszymy oczywiście grającego na fortepianie Pako Sarra, na kontrabasie gra Juan Cruz, a na perkusji gigant sceny jazzowej, Czesław "Mały" Bartkowski. Nagraniu towarzyszy kameralny, jak tekst utworu, teledysk. Producentem nagrania i teledysku jest Perfect Management Agnieszka Jaworska-Sarr

Dariusz Kozakiewicz - To nie żart / źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia  


Jesteśmy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia zadowoleni, że Dariusz Kozakiewicz nas poprosił, by jego poniekąd debiutanckie nagranie "To nie żart" ponieść w świat pod naszą marką. 

mat.pras./rk 

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". 30 000 złotych za gitarę muzyka grupy Perfect!

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:52
To był prawdziwy finał finałów "Choinek Jedynki". Słuchacz Programu 1 Polskiego Radia wylicytował za kwotę 30 000 złotych niezwykłą czarną gitarę typu Stratocaster z dwiema przystawkami Humbucker (przetworniki elektroakustyczne), podpisaną na główce gryfu imieniem i nazwiskiem Dariusza Kozakiewicza. - Mam ogromną satysfakcję, że ta gitara ma dla niektórych taką wartość - mówi Dariusz Kozakiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Archiwum Polskiego Radia - Leopold Stokowski

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 09:45
Kolejny, piąty album w serii "From The Polish Radio Archives" to "Leopold Stokowski in Poland"! Seria przybliża archiwalne nagrania, często niedostępne do odsłuchania w inny sposób. 
rozwiń zwiń