Polskie Radio Dzieciom

Małe, rude i puchate. Tym razem wiewiórki mają głos

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2024 14:18
Nie wiedzieć czemu, kiedy chcemy zbliżyć się do tego rudego stwora wołamy: "Basia!" i zdaniem wielu działa. A w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" dowiemy się tym razem nie tylko skąd wzięło się to "imię" dla wiewiórki, ale też poznamy ją z bliska. Jaki prowadzi tryb życia, gdzie chowa wszystkie swoje orzechowe skarby, a także co je - kiedy zapomni o tym gdzie są jej zapasy.
Za co kochamy wiewiórki?
Za co kochamy wiewiórki?Foto: shutterstock.com/ Menno Schaefe

Zapraszamy na spotkanie z naszym ekspertem, którą będzie dr Dagny Krauze-Gryz z Wydziału Leśnego SGGW. Pani Dagny od lat prowadzi badania trybu życia wiewiórek ich sposobów przetrwania i zachowania, które podobno nie należy do najgrzeczniejszych!

Poznamy też kilku innych miłośników wiewiórek i dowiemy się za co kochają te rude stworzenia.

Zapraszamy na audycję "Dzieciaki kochają zwierzaki" już w niedzielę 19 maja o godz. 18.00.


Zapraszamy do posłuchania wszystkich naszych audycji, które można znaleźć na stronie: "Dzieciaki kochają zwierzaki":

Audycja: "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: dr Dagny Krauze-Gryz z Wydziału Leśnego SGGW
Data emisji: 19.05.2024
Godzina audycji: 18.00


Więcej na platformie podcastowej Polskie Radia podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Koń - jaki jest? Każdy usłyszy w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 17:34
Potrafią pływać, rozpoznawać ludzi po głosie, a nawet ruszać jednym uchem na raz! Konie to niesamowite zwierzęta, które zawsze były blisko człowieka pomagając nie tylko w pracach rolnych, ale także w komunikacji, a nawet powrocie do zdrowia. Tym razem w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" naszym ekspertem była Andżelika Przybek ze stajni Pociecha, która opowiedziała o fascynującym świecie koni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystko o świnkach morskich w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2024 15:00
Świnki morskie to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych w Polsce. Są większe od chomików i żyją znacznie dłużej. Można je wziąć na ręce i ostrożnie przytulić. Przy tym są mniej zajmujące niż na przykład psy czy koty. Co warto wiedzieć przed powiększeniem rodziny o świnki morskie? Opowiedzą o tym eksperci i hodowcy. Wybierzemy się też na wystawę najpiękniejszych świnek!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Liść sałaty, woda i podłoga nie wystarczy. Uwaga na żółwia! "Twardy ma tylko pancerz"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2024 11:17
Okazuje się, że żółwiowi bardzo łatwo zrobić krzywdę nieodpowiednią opieką. Oprócz tego, że nie powinien on chodzić po domowej podłodze, potrzebuje nieco wyższej temperatury niż panuje na co dzień w naszych mieszkaniach, a także dobrej diety. W przeciwnym razie będzie może cierpieć, choć nie da tego po sobie poznać. O tym jak hodować żółwie w domu radziła w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" lek. wet. Aleksandra Maluta, specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych i właścicielka Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Szpitala Zwierząt Egzotycznych OAZA
rozwiń zwiń