Polskie Radio Dzieciom

Koń - jaki jest? Każdy usłyszy w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 17:34
Potrafią pływać, rozpoznawać ludzi po głosie, a nawet ruszać jednym uchem na raz! Konie to niesamowite zwierzęta, które zawsze były blisko człowieka pomagając nie tylko w pracach rolnych, ale także w komunikacji, a nawet powrocie do zdrowia. Tym razem w audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" naszym ekspertem była Andżelika Przybek ze stajni Pociecha, która opowiedziała o fascynującym świecie koni.
Konie były na dawnej wsi bardzo ważnymi i potrzebnymi zwięrzętami.
Konie były na dawnej wsi bardzo ważnymi i potrzebnymi zwięrzętami.Foto: Shutterstock

Tydzień temu poznaliśmy wiele ciekawostek na temat królików, a już wkrótce zapraszamy na kolejną odsłonę audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki", której bohaterami będą konie. Podobno obydwa te gatunki mają podobną psychikę, dlatego o królikach mówi się czasem "małe konie". Skąd to podobieństwo i w czym się objawia? W audycji mnóstwo informacji na temat hodowli, pielęgnacji i życia koni. 


Zapraszamy do posłuchania wszystkich naszych audycji, które można znaleźć na stronie: "Dzieciaki kochają zwierzaki":

Audycja: "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: Andżelika Przybek ze stajni Pociecha
Data emisji: 28.04.2024
Godzina audycji: 18.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Życie i praca mieszkańców dawnej wsi. "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:18
- Każdy z nas ma wśród swoich przodków osoby, które mieszkały na wsi, nawet jeśli sami o tym nie pamiętamy, dlatego warto dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały domy, jak ubierali się ludzie i jakie były ich zwyczaje - powiedziała Małgorzata Jaszczołd z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto wiedzieć o szczurach? Ciekawostki prosto ze świata gryzoni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:48
Chociaż szczury cieszą się wyjątkowo złą sławą, to obwiniane ich za spowodowanie historycznych epidemii groźnych chorób zakaźnych nie jest do końca słusznym zarzutem, o czym przekonują naukowcy. Ich badania pokazują też jak ciekawy jest szczurzy świat i umiejętności jego przedstawicieli! Odwiedziliśmy go w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać trzeba z psem? O psich zwyczajach w premierowej audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2024 09:04
- Chociaż gatunek psów liczy sobie 700 ras, to każdy z nich był człowiekowi potrzebny do wykonywania jakiś zadań. Nie jako fanaberia – powiedziała Milena Flanc-Wilczewska, tłumacząc kto i dlaczego tworzył psie krzyżówki. A o tym w czym pomocne są psy i czego można ich nauczyć, można posłuchać w najnowszej audycji Polskiego Radia Dzieciom – "Dzieciaki kochają zwierzaki".
rozwiń zwiń