X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

”Ach, śpij kochanie” – kołysanki w wykonaniu Marii Holki.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:00
Kołysanki tradycyjne, znane i historyczne, śpiewane od wielu pokoleń w nowych aranżacjach znalazły się na najnowszej płycie w wykonaniu Marii Holki – gościa Polskiego Radia Dzieciom
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Izy Żukowskiej z Marią Holką o najnowszej płycie "Ach, śpij kochanie". (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom).
Maria Holka
Maria HolkaFoto: Polskie Radio/Martyna Ogonek

- Muzyka jest tą sferą, która ma w sobie piękną niedorzeczność, coś co wymyka się pragmatycznemu życiu i pragmatycznym zasadom - powiedziała Maria Holka - kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, wokalistka, muzykolog i pedagog, gość ”Muzycznych podróży” w Polskim Radiu Dzieciom.

- Zastanawia mnie, dlaczego jest tak, że w pewnym momencie, nagle np. jadąc samochodem, człowiekowi przychodzi do głowy jakaś melodia lub kawałek tekstu. To jest dla mnie chyba najpiękniejsza tajemnica muzyki, która jest moim zdaniem Boską cząstką na tym świecie. To akt twórczy i tyle – powiedziała artystka. 

”Ach, śpij kochanie”

- To już drugi raz kiedy wraz z Witkiem Karolakiem pracowaliśmy wspólnie nad płytą. Podjęliśmy współpracę z wydawnictwem Zielona Sowa. Za pierwszym razem przygotowywaliśmy kolędy najbardziej znane. I tak samo było w tym przypadku. Szukaliśmy tych kołysanek, które wszyscy znają. To klasyka po którą sięgnęliśmy po to, żeby przygotować ją dla współczesnego słuchacza w sposób taki, żeby było to zrobione na wysokim poziomie. Jest też tak, że rynek muzyki dziecięcej od wielu lat ma problem z dobrymi produkcjami.

Sięgnęliśmy więc po znany repertuar po to też, żeby ta muzyka towarzyszyła opowieści, którą zawiera książka, opowieści o kołysankach, o tym jak one powstają i skąd się wzięły. Wybór był podyktowany tym, żeby znaleźć te najpiękniejsze, historyczne, tradycyjne kołysanki, śpiewane przez nasze babcie, prababcie i pradziadków. Wybraliśmy takie, które przetrwały do dzisiejszego dnia i nadal są aktualne, nic a nic się nie zestarzały.

Płytę ”Ach, śpij kochanie” wydano razem z książką. – Ta książka zawiera teksty kołysanek i ich historię. Te historie są podane jako taka opowieść, w której biorą udział różne zwierzątka, różne istoty – Maria Holka. - Kołysanki przewijają się przez całą opowieść, dzięki czemu dzieci mogą poznać głębiej ich historie – dodała gość Polskiego Radia Dzieciom.

Więcej w załączonej audycji.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Historia Mazurka Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:00
26 lutego Mazurek Dąbrowskiego stał się oficjalnie hymnem państwowym naszego kraju. Było to w 1927 roku, 91 lat temu. Czas poznać lub przypomnieć sobie jego historię i niezwykłe fakty i zaskakujące ciekawostki z nim związane.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

26. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla dzieci i młodzieży w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 11:30
Dźwięki fortepianu zagrane przez młodych, utalentowanych pianistów z całego świata, przez cztery dni rozbrzmiewały w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W tegorocznej, 26. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży, wzięło udział 55 uczestników. Najmłodsza z nich miała 6 lat i pochodziła z Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski na spokojny sen

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 07:00
W "Muzycznych podróżach" wybraliśmy się do świata kojących dźwięków, które pomogą wyciszyć się i zasnąć niejednemu maruderowi. "Szukaj w snach" to kołysanki w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego - gości Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń