X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

XVIII Konkurs Chopinowski - audycje muzyczne dla dzieci w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 08:11
W sobotę 2 października 2021 roku Warszawa ponownie stała się światową stolicą muzyki! Po 6 latach oczekiwań rozpoczęła się kolejna, 18. edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyk Chopina. W poniedziałek 11 października w audycji "Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom dowiemy się jakie formy są grane na konkursie w poszczególnych etapach. Zapraszamy! 
18. Konkurs Chopinowski - audycje muzyczne dla dzieci w PR Dzieciom w poniedziałki i czwartki od 10.00. do 11.00.
18. Konkurs Chopinowski - audycje muzyczne dla dzieci w PR Dzieciom w poniedziałki i czwartki od 10.00. do 11.00.Foto: mat. pras.

Filharmonia Narodowa zgromadzi Jury i publiczność z całego świata, która przyglądać się będzie zmaganiom 87 pianistów, którzy zaprezentują swoje interpretacje utworów tego wielkiego Kompozytora podczas IV etapowego Konkursu. W Polskim Radiu Dzieciom nie możemy ominąć tak ważnego wydarzenia! Dziennikarze stacji będą śledzić zmagania uczestników. Martyna Sojka i Iza Żukowska, autorki audycji już teraz zapraszają do słuchania "Muzycznych podróży". 

fortepian chopin 1200 free
Jaką muzykę komponował Fryderyk Chopin?

W każdy poniedziałek i czwartek (10.00 - 11.00), będą prezentowały utwory Fryderyka Chopina, ale także przekażą słuchaczom najważniejsze informacje i tajemnice konkursowe. Może również okazja aby dowiedzieć się więcej na temat historii tego prawie stuletniego konkursu. 

W poniedziałek, 11 października w audycji "Muzyczne podróże" Iza Żukowska opowie słuchaczom jakie formy są grane na konkursie w poszczególnych etapach.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

W czwartek 7 października Martyna Sojka opowiedziała o I etapie Konkursu. Słuchając "Muzycznych podróży" dowiedzieliśmy się m.in. ilu uczestników bierze w nim udział oraz ilu przechodzi do II etapu. Nie zabrakło także informacji o tym, co trzeba zagrać w tym etapie konkursu. 

Posłuchaj
59:33 7.10. Muzyczne podróże.mp3 Jak przebiega I etap Konkursu Chopinowskiego (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_7.10.21.

Pierwsze wydanie audycji na temat Konkursu Chopinowskiego można było usłyszeć w poniedziałek 4 października. Iza Żukowska opowiedziała o początkach tego konkursu. Przybliżyła także jego ideę. Nie zabrakło także informacji o Jerzym Żurawlewie - założycielu Konkursu Chopinowskiego i jego wielokrotnym jurorze. 

Posłuchaj
59:34 4.10. Muzyczne podróże.mp3 "Muzyczne podróże" o początkach Konkursu Chopinowskiego

 

W Polskim Radiu Dzieciom muzyka klasyczna jest obecna w stałej ramówce. W każdą sobotę o godzinie 14.00. w audycji "Akademia muzyczna" Iza Żukowska - muzykolog, opowiada o tym, czym są skala, gama i interwał. Jak powstaje dźwięk i czym rożni się pianino od fortepianu. Nie brakuje także odpowiedzi na pytania tj. czy żyrafa może grać, a koło kwintowe toczy się po pięciolinii? Więcej znaleźć można klikając w ten link.

Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom odwiedzają szkoły muzyczne I i II stopnia by rozmawiać z uczniami i nauczycielami o nauce gry na instrumentach muzycznych, ale także o pasji jaką jest dla nich muzyka. Szkoły te należą do grona Muzycznych Placówek Ambasadorskich Polskiego radia Dzieciom, projektu, który stacja realizuje z powodzeniem po to, żeby poznać Efekty tych rozmów usłyszeć można Więcej znaleźć można klikając tu.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 


 

Zobacz także

Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: pory dnia według symfonii Josepha Haydna

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:05
Natura to stały element natchnienia dla wielu artystów, którzy inspirują się nią podczas tworzenia swoich dzieł. Przykładem mogą być koncerty Vivaldiego stworzone z myślą o czterech porach roku. Z kolei Joseph Haydn w swoich symfoniach opisał muzycznie trzy pory dnia: poranek, południe i wieczór, o których można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: życie i twórczość Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 15:41
Wakacyjne wyjazdy nie tylko kształcą, ale też inspirują. Przekonał się o tym m.in. polski kompozytor, Fryderyk Chopin, o którym można było usłyszeć w „Muzycznych Podróżach. Okres letni spędzał u majętnych przyjaciół, gdzie z pasją poznawał ludowe zwyczaje i muzykę, która stała się później jego weną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką muzykę komponował Fryderyk Chopin

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:16
Fryderyk Chopin i jego kompozycje od dawna stanowią inspirację dla artystów. Postać ta fascynuje nie tylko muzyków ale też inne osoby, które studiują życie i dzieła Chopina, by pogłębić swoją wiedzę na temat jego twórczości. Jak można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach", w październiku tego roku odbędzie się już XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego, do którego zgłosiło się 500 osób z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwartety smyczkowe - czym są?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 13:00
W "Muzycznych podróżach" usłyszeć można było dużo muzyki klasycznej, ponieważ tematem przewodnim były kwartety smyczkowe. Są to zespoły 4 muzyków, którzy grają na takich instrumentach jak skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabas. Jako forma muzyczna, utwory te składają się z kilku części, które różnią się stylistyką i tempem.
rozwiń zwiń