X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

II etap XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:32
W specjalnym cyklu "Muzycznych podróży” omówiliśmy drugi etap  XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Wydarzenie to trwa ponad 20 dni, natomiast eliminacje rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej, a przesłuchania trwają od rana, do wieczora. Czy wśród reprezentantów krajów, którzy przeszli dalej, znajdują się pianiści z Polski?
Przygotowania do rozpoczęcia ostatniego dnia przesłuchań III etapu Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie
Przygotowania do rozpoczęcia ostatniego dnia przesłuchań III etapu Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Konkurs Chopinowski to niezwykle istotne wydarzenie, które znane jest na całym świecie. Odbywa się ono cyklicznie i jest to okazja dla każdego, kto chciałby zapoznać się z twórczością jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Z uwagi na bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji, jury uznało, że wybierze ponad 40 pianistów, którzy przejdą dalej. Tak więc spośród 87 muzyków , którzy uczestniczyli w pierwszym etapie, do kolejnej rundy zakwalifikowało się 45 osób. 

Posłuchaj
58:20 [DAB]Dzieciom (PCM) 14 październik 2021 10_00_12.mp3 II Etap Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - podsumowanie (Muzyczne podróże/PR Dzieciom)_14.10.2021.

W drugim etapie konkursu pianiści reprezentowali 14 krajów, w tym Japonię, Chiny, Włochy i Polskę. Każda osoba przedstawiła recital fortepianowy, który trwał 30-40 min i wymagał od nich dobrej kondycji fizycznej, znakomitej techniki oraz muzykalności. Po werdykcie jury, do trzeciego etapu zakwalifikowało się 23 pianistów, w tym 6 Polaków. Do finału natomiast przejdzie tylko ok. połowa osób, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca. Niemniej jednak, już samo dostanie się do końcowego etapu konkursu jest ogromnym wyróżnieniem dla pianistów.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Martyna Sojka
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Muzyczne podróże" o I etapie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:45
W "Muzycznych Podróżach" porozmawialiśmy o XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, którego pierwszy etap właśnie dobiegł końca. Do konkursu zgłosili się uczestnicy z całego świata, jednak do jego pierwszej części zakwalifikowało się 87 pianistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowość w PR Dzieciom. "Jestem, więc myślę" - audycja filozoficzna dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:10
– Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy– mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom "Jestem, więc myślę". Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.
rozwiń zwiń