!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wakacje na Mazowszu. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 17:31
W województwie mazowieckim leży stolica Polski, Warszawa. Mazowsze to kraina geograficzna i historyczna, położona w centralnej i północno-wschodniej części Polski. Leży w środkowym biegu Wisły i jej dopływach. Najsłynniejszym zamkiem w województwie mazowieckim jest Zamek Królewski w Warszawie, z którym związanych było wielu kompozytorów, ale to nie jest jedyna tego typu budowla na Mazowszu. Jest ich więcej i są one znacznie starsze od zamku w stolicy.  
Mazowsze
MazowszeFoto: Shutterstock

W Błoniu pod Warszawą znajdują się pozostałości po najstarszej na Mazowszu murowanej budowli, która powstała w XIII wieku. Najlepiej zachowane zamki książąt mazowieckich znajdują się w Płocku, Ciechanowie, Liwie, Czesku, Rawie Mazowieckiej, Sochaczewie, a także w Warszawie - Zamek Ujazdowski. Z kolei w Pułtusku znajduje się zamek Biskupów Płockich. Również w tym mieście jest najdłuższy w Europie brukowany rynek. 

Posłuchaj
59:20 2022_06_21 10_00_05_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 21 czerwca godz. 10:00

 

Więcej na temat miejsc w województwie mazowieckim, które warto odwiedzić w wakacje znajdziecie w „Muzycznych Podróżach” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:
Muzyczna podróż do świata bluesa. Śladami Sławka Wierzcholskiego
"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" – wyjątkowa książka z płytą dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 13:52
Oddajemy do rąk dużych i małych czytelników wyjątkową książkę z płytą, która zawiera ponad dwadzieścia autorskich wierszy Jerzego Struka okraszonych ilustracjami Danuty Kobylackiej oraz 21 najnowszych piosenek w specjalnej muzycznej aranżacji dla dzieci. Naszym celem jest podarować mnóstwo radości i pomóc pomagać Fundacji Mamy Serce, która wspiera małych wojowników z wyjątkowymi serduszkami w walce o ich zdrowie przy Instytucie Kardiologii i Kardiochirurgii "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym ten projekt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż na południe aż do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 14:08
Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz Turcją i otaczają ją cztery morza: Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie i  Morze Śródziemne oraz z wyspą Cypr. Grecję należy dzielić na część kontynentalną, czyli taką, która wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego, razem z oddzielonym od niej sztucznym Kanałem Korynckim, półwyspem Peloponez oraz część wyspiarską. W skład tego państwa wchodzi około 2, 5 tysiąca wysp!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal "Rozdźwięki". Rozmowa z laureatką w "Muzycznych podróżach" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 10:17
Za nami dziesiąta odsłona Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki", do której przesłuchania odbyły się 19 marca 2022 roku w Domu Kultury Izabelin. Koncert Finałowy z udziałem Orkiestry Festiwalowej odbył się 10 kwietnia. Zauważona i doceniona przez jurorów została Małgosia Pilzak, która wraz ze swoim opiekunem artystycznym, Grzegorzem Chodkiewiczem, gościła w audycji "Muzyczne Podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń