Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Muzyka Andrzeja Korzyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 12:15
Andrzej Korzyński był polskim kompozytorem muzyki filmowej, teatralnej i telewizyjnej. Jego dorobek artystyczny obejmuje muzykę do ponad 100 filmów, w tym także do filmów dla dzieci. Skomponował mmi.in. muzykę do filmów "Akademia pana Kleksa" i "Podróże pana Kleksa".
Andrzej Korzyński
Andrzej KorzyńskiFoto: Forum / Rafal Siderski

"W pustyni i w puszczy", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć", "Człowiek z żelaza", "Człowiek z marmuru", "Polowanie na muchy", "Wielki Szu" to tylko niektóre z tytułów, do których ten artysta skomponował muzykę.

W styczniu minęło 39 lat od premiery cieszącej się niegasnącą popularnością "Akademii Pana Kleksa". O sukcesie produkcji, obok gwiazdorskiej obsady, w dużej mierze zadecydowały wpadające w ucho piosenki.

Filmowa historia o tajemniczej szkole pojawiła się w kinach 30 stycznia 1984 roku. Produkcja stała się tak popularna między innymi dzięki piosenkom, które pojawiły się w filmie. Autorem muzyki był Andrzej Korzyński.

Posłuchaj
59:20 2023_03_02 10_00_02_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 2 marca godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 02.03.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z filmu "Zadziwiający kot Maurycy"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 12:55
Wśród filmów dostępnych w kinowym repertuarze możecie znaleźć opowieść o pewnym zadziwiającym kocie o imieniu Maurycy. Kota Maurycego stworzył znany brytyjski pisarz Terry Pratchett. To właśnie on sięgnął po starą niemiecką legendę o fleciście z Hameln. Podobno historia ta wydarzyła się naprawdę i spisali ją najpierw niemieccy bracia Grimm. Terry Pratchett napisał ją na nowo, obsadzając kota Maurycego w roli głównej. W Muzycznych Podróżach przenosimy się do sali kinowej, słuchając muzyki z filmu "Zadziwiający kot Maurycy". 
rozwiń zwiń