Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Kwiaty na Dzień Kobiet czyli o motywie kwiatów w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:15
Kwiaty są jednym z popularniejszych motywów w muzyce, a ich znaczenie może być bardzo zróżnicowane, od romantycznego po symboliczne. "La Primavera" - Antonio Vivaldiego czy "La Vie en Rose" - Edith Piaf  to tylko przykłady! 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Karolina Dubaniewicz - Festiwal Rozdźwięki

Posłuchaj
44:54 2023_03_08 10_00_03_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże - Motyw kwiatów w muzyce. Kwiaty na Dzień Kobiet

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 08.03.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z filmu "Zadziwiający kot Maurycy"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 12:55
Wśród filmów dostępnych w kinowym repertuarze możecie znaleźć opowieść o pewnym zadziwiającym kocie o imieniu Maurycy. Kota Maurycego stworzył znany brytyjski pisarz Terry Pratchett. To właśnie on sięgnął po starą niemiecką legendę o fleciście z Hameln. Podobno historia ta wydarzyła się naprawdę i spisali ją najpierw niemieccy bracia Grimm. Terry Pratchett napisał ją na nowo, obsadzając kota Maurycego w roli głównej. W Muzycznych Podróżach przenosimy się do sali kinowej, słuchając muzyki z filmu "Zadziwiający kot Maurycy". 
rozwiń zwiń