Polskie Radio Dzieciom

Koncert "Cztery domy słońca" już w niedzielę!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2024 13:00
- Bardzo lubimy grać, śpiewać, muzykować z młodszymi i uczyć się od starszych, szperać w starych księgach, nasłuchiwać tego, jak szumi wiatr, jak śpiewają ptaki, robić z tego muzykę i bawić się nią razem z dziećmi - mowiła Kaja Prusinowska, która zapraszała na niedzielny koncert "Cztery domy słońca" w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Koncert Cztery domy słońca już w niedzielę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Koncert "Cztery domy słońca" już w niedzielę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoFoto: mat. promocyjne

Tego, jak grać na ludowych instrumentach i śpiewać w sposób możliwie bliski temu, jak robiło się to dawno, dawno temu, Kaja i Janusz Prusinowscy przez lata uczyli się od wiejskich muzykantów.

Dziś sami są mistrzami, z ogromnym - liczonym nagraniami, koncertami i nagrodami - dorobkiem. I równie ogromnym wpływem na wszystkich, którzy pragną, by muzyczna tradycja nigdy nie stała się przeszłością, a była żywą częścią przyszłości.

- Zima to idealna pora roku, aby grać i śpiewać, żeby się ruszać. To wynalazek sprzed stuleci, gdy ludzie nie mieli żarówek, nie mogli sobie włączyć światła, nie mogli szybko się przemieścić, ale wtedy już zorientowali się, że gdy szybko zapada zmrok, gdy jest zimno, trzeba się ruszać i tańczyć - opowiadała Kaja Prusinowska.

Kolędy na Boże Narodzenie i Wielkanoc, czyli wyśpiewany sercem prezent od Kai i Janusza Prusinowskich, wirtuozów i niestrudzonych ambasadorów polskiej muzyki tradycyjnej. To na albumie "Zima/Wiosna" zawarli twórcy projektu "Cztery Domy Słońca", a teraz zagrają to na żywo w Polskim Radiu. - Towarzyszą nam sprawdzeni przyjaciele, którzy wiedzą, co to znaczy kolędować, chodzić od domu do domu. My w tym gronie wspieramy się na wielu polach, robimy różne fajne rzeczy nie tylko zawodowe i mamy ogromną potrzebę spotykać się i grać dla przyjemności - mówiła Kaja Prusinowska o muzykach, którzy wystąpią w niedzielę w Polskim Radiu. 

Posłuchaj
59:32 2024_01_03 10_00_01_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 3 stycznia godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 03.01.2024

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Od rodzin dla rodzin. Muzykancka Kompania gra "Cztery Domy Słońca: Zima i Wiosna"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 14:00
Kolędy na Boże Narodzenie i Wielkanoc, czyli wyśpiewany sercem prezent od Kai i Janusza Prusinowskich, wirtuozów i niestrudzonych ambasadorów polskiej muzyki tradycyjnej. To na albumie "Zima/Wiosna" zawarli twórcy projektu Cztery Domy Słońca, a teraz zagrali to na żywo w Polskim Radiu! Zapraszamy do oglądania wideo koncertu.
rozwiń zwiń