Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy instrumenty muzyczne. Skąd w perkusji bierze się dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:00
W poprzednich odcinkach naszej audycji usłyszeliśmy już o różnych rodzajach instrumentów perkusyjnych takich jak idiofony czyli instrumenty muzyczne “samobrzmiące”, i membranofony, w nich źródłem dźwięku jest drgająca membrana czyli wibrator.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Studio 72

Przyszedł czas na dłuższą opowieść o sposobach wydobywania z dźwięku z instrumentów. Czym jest określenie "źródło dźwięku"? Dlaczego należy go znaleźć? Czemu w instrumentach perkusyjnych jest to szczególnie ważne? I czy można dobrze grać, jeśli się go nie znajdzie? na te i wiele innych pytań odpowiadamy w załączonej audycji.


Posłuchaj
54:26 muzyczne 22.09.mp3 Skąd bierze się dźwięk w perkusji (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_22.09.2020. 

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzenie: Martyna Sojka
Data emisji: 22.09.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz także
Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Gdzie to jest?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 23:11
Dzisiaj zajmiemy się przyimkami. To bardzo pożyteczne słówka, które informują nas, gdzie coś lub ktoś się znajduje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznajemy instrumenty muzyczne. Pianino

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:45
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom zaczynamy nowy cykl audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie". Jak prawidłowo trzymać gitarę klasyczną? Czym się różnią od siebie instrumenty strunowe? Jakie mają brzmienie? Dlaczego fortepian nazywany jest królewskim instrumentem? I w jaki sposób grać na pianinie, żeby obie ręce grały na nim razem? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można słuchają cyklu audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ala Tracz - laureatka Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jej szanse na bycie reprezentantem w Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:39
Na kilka dni przed niedzielnymi (27.09) polskimi eliminacjami do XVIII Eurowizji Junior 2020 porozmawialiśmy z Alą Tracz, która w najbliższą niedzielę, jako jedna z trzech finalistek będzie zmagać się o szansę reprezentowania Polski w tym konkursie. Jakie emocje towarzyszą małej artystce? Jak przygotowuje się do swoich występów? I jak wspomina udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w 2019 roku? O to Marta Powałowska zapytała podczas telefonicznej rozmowy.
rozwiń zwiń