Polskie Radio Dzieciom

Wakacje na Mazowszu. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 17:31
W województwie mazowieckim leży stolica Polski, Warszawa. Mazowsze to kraina geograficzna i historyczna, położona w centralnej i północno-wschodniej części Polski. Leży w środkowym biegu Wisły i jej dopływach. Najsłynniejszym zamkiem w województwie mazowieckim jest Zamek Królewski w Warszawie, z którym związanych było wielu kompozytorów, ale to nie jest jedyna tego typu budowla na Mazowszu. Jest ich więcej i są one znacznie starsze od zamku w stolicy.  
Mazowsze
MazowszeFoto: Shutterstock

W Błoniu pod Warszawą znajdują się pozostałości po najstarszej na Mazowszu murowanej budowli, która powstała w XIII wieku. Najlepiej zachowane zamki książąt mazowieckich znajdują się w Płocku, Ciechanowie, Liwie, Czesku, Rawie Mazowieckiej, Sochaczewie, a także w Warszawie - Zamek Ujazdowski. Z kolei w Pułtusku znajduje się zamek Biskupów Płockich. Również w tym mieście jest najdłuższy w Europie brukowany rynek. 

Posłuchaj
59:20 2022_06_21 10_00_05_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 21 czerwca godz. 10:00

 

Więcej na temat miejsc w województwie mazowieckim, które warto odwiedzić w wakacje znajdziecie w „Muzycznych Podróżach” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:
Muzyczna podróż do świata bluesa. Śladami Sławka Wierzcholskiego
"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" – wyjątkowa książka z płytą dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 13:52
Oddajemy do rąk dużych i małych czytelników wyjątkową książkę z płytą, która zawiera ponad dwadzieścia autorskich wierszy Jerzego Struka okraszonych ilustracjami Danuty Kobylackiej oraz 21 najnowszych piosenek w specjalnej muzycznej aranżacji dla dzieci. Naszym celem jest podarować mnóstwo radości i pomóc pomagać Fundacji Mamy Serce, która wspiera małych wojowników z wyjątkowymi serduszkami w walce o ich zdrowie przy Instytucie Kardiologii i Kardiochirurgii "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym ten projekt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż na południe aż do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 14:08
Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz Turcją i otaczają ją cztery morza: Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie i  Morze Śródziemne oraz z wyspą Cypr. Grecję należy dzielić na część kontynentalną, czyli taką, która wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego, razem z oddzielonym od niej sztucznym Kanałem Korynckim, półwyspem Peloponez oraz część wyspiarską. W skład tego państwa wchodzi około 2, 5 tysiąca wysp!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal "Rozdźwięki". Rozmowa z laureatką w "Muzycznych podróżach" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 10:17
Za nami dziesiąta odsłona Mazowieckiego Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki", do której przesłuchania odbyły się 19 marca 2022 roku w Domu Kultury Izabelin. Koncert Finałowy z udziałem Orkiestry Festiwalowej odbył się 10 kwietnia. Zauważona i doceniona przez jurorów została Małgosia Pilzak, która wraz ze swoim opiekunem artystycznym, Grzegorzem Chodkiewiczem, gościła w audycji "Muzyczne Podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń