Polskie Radio Dzieciom

Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 10:10
Jesteście w stanie wyobrazić sobie wakacyjne miasteczko idealne? Jaką miałoby nazwę i jak wyglądałby jago herb? A czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne nazwy ulic? Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż wiele z nich mówi nam o historii danego miasta.
O nazwach ulic mówiliśmy w PorankuPRD
O nazwach ulic mówiliśmy w "Poranku"PRDFoto: Shutterstock/Tupungato

Na podstawie nazwy ulicy możemy wywnioskować, co kiedyś znajdowało się w tym miejscu - może był tam jakiś szczególnie istotny budynek, pojawiali się przedstawiciele konkretnych zawodów, pięknie rosły rośliny danego gatunku albo znalazły się inne charakterystyczne cechy danego obszaru. Pamiętajmy jednak, że nazwy ulic nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością, jaka miała miejsce w przeszłości. Niekiedy zupełnie nie są z nią związane. Jeśli jesteście ciekawi przykładów ulic, które mogą sugerować nam coś na temat tego, jak życie w danym mieście wyglądało kiedyś, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji. Będzie między innymi o garncarstwie i informatyce. 

Posłuchaj
120:19 [DAB]Dzieciom (PCM) 8 lipiec 2022 07_59_58.mp3 Poranek w wakacyjnym miasteczku_8.07.2022.

Jak myślicie, czy informatycy doczekali się już własnej ulicy? Ta informacja zaskoczyła nawet samą prowadzącą Poranek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Audycja: Poranek
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Data emisji: 08.07.2022
Godzina emisji: 07:00

Poranek w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 7.00 do 10.00. W wakacje audycja startuje godzinę później.

Czytaj dalej:
Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady
Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Opis:

Wstawaj, szkoda dnia! My budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody!

Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!

Zapraszają: Martyna Chuderska (pn-czw.) i Justyna Majchrzak (pt.).

Zobacz także
Czytaj także

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa. Kiedy jest najlepszy moment?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 09:46
Bardzo często powodem zgłoszenia się do dentysty jest problem w jamie ustnej, który trzeba szybko rozwiązać. Taka wizyta zwykle nie jest przyjemna i wiąże się z bólem. Zamiast udawać się do stomatologa w ostatniej chwili, zdecydowanie lepiej działać profilaktycznie i zapobiegać pewnym sytuacjom. O tym, kiedy wybrać się z dzieckiem do stomatologa po raz pierwszy, a także o tym, w jaki sposób dbać o zęby dziecka w domowym zaciszu, w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, której gościem był lekarz stomatolog, Łukasz Zadrożny.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:10
Soczystych, zielonych tuzin ma spódniczek, chętnie ją chrupiemy, jak niejeden króliczek. Domyślacie się, o jakie warzywo może chodzić? Odpowiedzi szukajcie w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń