Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:10
Soczystych, zielonych tuzin ma spódniczek, chętnie ją chrupiemy, jak niejeden króliczek. Domyślacie się, o jakie warzywo może chodzić? Odpowiedzi szukajcie w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
W audycji PRD usłyszycie relację z wyprawy do fabryki czekolady
W audycji PRD usłyszycie relację z wyprawy do fabryki czekoladyFoto: Shutterstock

Warzywa, o którym mowa, nie może zabraknąć na talerzu pełnym wiosennych kanapek. Świetnie sprawdzi się także jako baza do sałatki. Ale przecież nie samymi warzywami człowiek żyje! W audycji Poranek znajdziecie relację z wyprawy do fabryki czekolady, a to dlatego, że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje ten smakołyk? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji.  

Posłuchaj
115:04 7.07. poranek.mp3 Światowy Dzień Czekolady w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom 07.07.2022.

 

Audycja: Poranek

Prowadzi: Martyna Chuderska

Data emisji: 07.07.2022

Godzina emisji: 8:00 

Poranek w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 7.00 do 10.00. W wakacje audycja startuje godzinę później.

Opis:

Wstawaj, szkoda dnia! My budzimy lepiej niż budzik, kogut i wiadro wody!

Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!

Czytaj dalej:
Pierwsza wyprawa na biegun południowy
W "Poranku" ciekawostki o kąpieli

Zapraszają: Martyna Chuderska (pn-czw.) i Justyna Majchrzak (pt.).

Zobacz także
Czytaj także

Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:57
We wtorkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, zaprosiliśmy w kosmiczną podróż międzyplanetarną. To nie była zwyczajna audycja ponieważ przez 3 godziny od 7.00 do 10.00, poszukiwaliśmy ufoludków. Pomógł nam w tym gość z Centrum Nauki Kopernik - Tomasz Drela zajmujący się kosmosem. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa. Kiedy jest najlepszy moment?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 09:46
Bardzo często powodem zgłoszenia się do dentysty jest problem w jamie ustnej, który trzeba szybko rozwiązać. Taka wizyta zwykle nie jest przyjemna i wiąże się z bólem. Zamiast udawać się do stomatologa w ostatniej chwili, zdecydowanie lepiej działać profilaktycznie i zapobiegać pewnym sytuacjom. O tym, kiedy wybrać się z dzieckiem do stomatologa po raz pierwszy, a także o tym, w jaki sposób dbać o zęby dziecka w domowym zaciszu, w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, której gościem był lekarz stomatolog, Łukasz Zadrożny.  
rozwiń zwiń