!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

15.09. Międzynarodowy Dzień Kropki. Dostaliśmy kropki od słuchaczy [ZOBACZ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 07:57
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w audycjach "Poranek" i "Popołudnik" na antenie Polskiego Radia Dzieciom przybliżyliśmy historię święta, które obecnie obchodzone jest już w stu dziewięćdziesięciu sześciu krajach. Międzynarodowy Dzień Kropki został powołany w 2008 roku, a inspiracją była opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa z 2003 r. pt. "The Dot" (Kropka). Co jeszcze przed nami?
Narysujmy biedronkę
Narysujmy biedronkę!Foto: Polskie Radio Dzieciom

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---


Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa, której głównym założeniem jest pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do tworzenia. Z tej okazji 15 września nauczyciele, bibliotekarze oraz pracownicy instytucji kultury organizują takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. 

Posłuchaj
179:45 2022_09_15 07_00_05_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Międzynarodowy Dzień Kropki_15.09.2022_Poranek w PRD

 

O Międzynarodowym Dniu Kropki, a także o twórczych działaniach z nim związanych opowiedzieliśmy Poranku. Jednocześnie zaprosiliśmy też do wzięcia udziału w zabawie „Rodzinny budzik”. Zagadki wraz z nagrodami czekają na słuchaczy PRD, od poniedziałku do piątku już o godzinie 7.45. 

"Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom był inspiracją dla słuchaczy Filipa i Antka do stworzenia przepięknych, kropkowanych prac. Dziękujemy! 

Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 15.09.2022

Od 15:00 do 18:00 w audycji "Popołudnik w PRD" – poszukiwaliśmy przedmiotów, zwierząt i roślin wokół nas, które posiadają kropki. Czy tylko biedronki mają kropki? Nie tylko! Mają je również suseł perełkowany, nibytryton czerwony i inne zwierzęta, których poszukaliśmy podczas audycji. Dowiedzieliśmy się też jaką rolę w zdaniu pełni kropka, co to znaczy, że ktoś jest w kropce albo, że ktoś postawił kropkę nad i. Poszukaliśmy kropek wszędzie wokół nas. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj
179:26 2022_09_15 15_00_11_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Kropki wokół nas_Popołudnik w PRD_15.09.22

 

Czytaj dalej:
Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem
Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

W "Poranku" ciekawostki o kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 07:01
Niektóre rzeczy, znajdujące się w naszym otoczeniu, wydają się tak oczywiste, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę, że kiedyś mogło ich po prostu nie być. Łóżko, nóż czy wanna – to tylko początek listy przedmiotów, które, w powszechnej opinii, istniały od zawsze. Tymczasem wszystko ma swój początek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:10
Soczystych, zielonych tuzin ma spódniczek, chętnie ją chrupiemy, jak niejeden króliczek. Domyślacie się, o jakie warzywo może chodzić? Odpowiedzi szukajcie w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 22:29
Miś Michaś i smok Adaś pięknie się kłaniają i na Poranek w Polskim Radiu Dzieciom zapraszają. Dla wszystkich słuchaczy, którzy lubią rano wstawać prowadzący przygotowali wiele atrakcji. Będzie o rycerzach, hełmach, zbrojach, mieczach i koniach. Smok zamierza przebrać się za rycerza, a Miś za giermka.
rozwiń zwiń